Tenis. Rusza azjatyckie tournée ATP i WTA. Radwańska znów z Kerber, powrót Kubota

Agnieszka Radwańska zmierzy się z Andżeliką Kerber w II rundzie turnieju w Tokio w powtórce pojedynku z US Open. Po blisko dwóch miesiącach przerwy w Kuala Lumpur wystąpi Łukasz Kubot.

Dyskutuj z ludźmi, nie z nickami. Facebook.com/Sportpl ?

Uśmiechnięta od ucha do ucha Radwańska w sobotę pozowała w Tokio do zdjęć z Karoliną Woźniacką i wielkim, różowym pluszowym misiem, maskotką turnieju z pulą nagród 2 mln dol. Obie tenisistki - Polka rozstawiona z nr. 9, Dunka z jedynką - wzięły udział w sobotnim dniu otwartym dla dzieci i uczyły najmłodszych Japończyków, jak fachowo wywijać na korcie forhendy i bekhendy.

W niedzielę Radwańska zagrała pierwszy mecz. Bez problemów pokonała 6:1, 6:1 występującą z dziką kartą Japonkę Misaki Doi (WTA 111). W II rundzie zmierzy się z Kerber (WTA 33), tą samą rywalką, która sensacyjnie pokonała ją w sierpniu w II rundzie US Open. Urodzona w Niemczech, ale mająca polskie korzenie tenisistka zatrzymała się w Nowym Jorku dopiero w półfinale, odnosząc największy sukces w karierze. Po US Open Kerber skoczyła w rankingu z 92. na 33. miejsce, ale w Japonii musiała się jeszcze przedzierać przez kwalifikacje, bo zapisy do turnieju skończyły się sześć tygodni temu. W nogach ma już trzy mecze, w tym efektowne zwycięstwo w I rundzie nad Serbką Bojaną Jovanovski 6:1, 6:0.

Przez eliminacje przebrnęła też Urszula Radwańska (WTA 105), młodsza siostra Agnieszki, która gra ostatnio wyśmienicie. Doszła do półfinału w Taszkiencie, ćwierćfinału w Kantonie i dziś, gdy zostanie opublikowany najnowszy ranking WTA, powinna wrócić w nim do pierwszej setki. W I rundzie w Tokio Urszula zmierzy się z Czeszką Klarą Zakopalovą. Siostry Radwańskie w drabince są daleko od siebie, teoretycznie mogą spotkać się dopiero w półfinale. Agnieszka w ćwierćfinale może wpaść na Karolinę Woźniacką.

Po kontuzji lewego nadgarstka do gry wraca Łukasz Kubot. Polak (ATP 57) w I rundzie w malezyjskim Kula Lumpur (850 tys. dol.) zagra z Czechem Lukasem Rosolem (ATP 74). Kubot po raz ostatni wystąpił w lipcu w poznańskim challengerze, gdzie nabawił się kontuzji. Uraz wyeliminował go ze wszystkich turniejów w Ameryce, w tym z US Open, oraz z meczu Pucharu Davisa z Finlandią (2:3).

Agnieszka Radwańska i jej trofea ?

Więcej o:
Copyright © Agora SA