Tenis. Djokovic z rekordowymi zarobkami

Numer jeden rankingu ATP Novak Djokovic, który w poniedziałek wygrał US Open, zarobił w 2011 roku na kortach 10,6 miliona dolarów. To absolutny rekord zarobków w jednym sezonie.

Zwycięstwo w finale US Open z Rafaelem Nadalem było 64 wygranym meczem Serba w tym sezonie w 66 meczach. Tak świetna passa przełożyła się na zarobki - na konto Djokovicia z samych nagród za zwycięstwa wpłynęło 10,6 miliona dolarów.

Bliscy takich zarobków byli w zeszłym roku Rafael Nadal oraz cztery lata temu Roger Federer. Obaj zarobili na korcie w jednym sezonie 10,2 mln dolarów.

Djokovic po zwycięstwie w US Open zarobił 2,3 mln dolarów, na co składa się 1,8 mln za wygraną w turnieju oraz 0,5 mln za pierwsze miejsce w US Open Series, czyli cyklu sześciu turniejów przed US Open.

Djokovic we wtorek był rozchwytywany przez amerykańskie media. Dzień zaczął od porannych show w telewizjach CBS i NBC. - To mój najlepszy sezon. Cały rok marzyłem o tym zwycięstwie. Smakuje ono szczególnie, jeśli wygrywasz ze swoimi największymi rywalami - powiedział Djokovic w "Today Show" w stacji NBC.

Później Djokovic odwiedził Empire State Buliding, gdzie miał sesję fotograficzną, a następnie udał się na nagranie programu "Late Night with Jimmy Fallon".

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.