Tenis. US Open bez Kim Clijsters?

Druga rakieta świata Belgijka Kim Clijsters może nie zagrać w US Open. Trzykrotną triumfatorkę tego turnieju może z udziału w imprezie wykluczyć kontuzja mięśni brzucha, której Clijsters nabawiła się podczas turnieju Rogers Cup w Toronto

Dyskutuj z ludźmi, nie z nickami. Nie bądź anonimowy na Facebook.com/Sportpl ?

Do zdarzenia doszło w meczu drugiej rundy z kwalifikantką z Chin Zheng Jie. Potworny ból zmusił Clijsters do poddania spotkania przy stanie 6:3, 1:2. - Już podczas rozgrzewki poczułam, że coś jest nie tak. A potem było tylko gorzej - opowiada Belgijka. Badanie USG wykazało naciągnięcie mięśni i nie wiadomo, czy 28-letnia tenisistka zdąży się wykurować przed startem US Open.

Jeśli tak by się faktycznie stało, Clijsters mogłaby mówić o ogromnym pechu. Straciła już bowiem dwa tegoroczne turnieje wielkoszlemowe z powodu kontuzji kostki. Przez feralny uraz, którego nabawiła się w kwietniu na weselu kuzyna, odpadła już w drugiej rundzie French Open, a w Wimbledonie w ogóle nie zagrała.

Tym razem Belgijka jest jednak dobrej myśli. - Mam jeszcze kilka tygodni i zrobię wszystko, żeby zdążyć na czas - mówi.

Turniej na twardych kortach Flushing Meadows rozpoczyna się 29 sierpnia. Była liderka rankingu WTA ma bronić w nim wywalczonego w ostatnich dwóch latach tytułu. Po raz pierwszy w Nowym Jorku triumfowała w 2005 roku.

Sportsmenki zarabiają miliony. Która najwięcej?

 

Clijsters ma kłopot, a Agnieszka Radwańska idzie jak burza ?

Więcej o:
Copyright © Agora SA