Tenis. Deszcz sparaliżował turniej w Toronto. Mecz Radwańskiej opóźniony

Mecz Agnieszki Radwańskiej z Jeleną Wiesniną w I rundzie turnieju WTA w Toronto nie rozpocznie się o planowanej godzinie 19. Nad kortem w Kanadzie pada ulewny deszcz.

Tysiące fanów nie może się mylić. Wejdź na Facebook.com/Sportpl ?

Agnieszka Radwańska miała grać drugie spotkanie na korcie numer 1. Pierwszy mecz pomiędzy Flavią Pennetą a Marią Kirilenką powinien rozpocząć się o godzinie 17. naszego czasu.

Organizatorzy turnieju podają informację, że według prognozy pogody deszcz ma ustać około 19:30. Po wyschnięciu kortów mecze mają się rozpocząć. Na razie się jednak na to nie zanosi.

Wiesnina rywalką Radwańskiej

Obie tenisistki zmierza się po raz drugi. Po raz pierwszy spotkały się w maju tego roku w Rzymie na czerwonej mączce. W trzech setach wygrała Rosjanka.

Polka powinna być faworytką. W rankingu WTA jest 12., w dodatku jest w formie. W ten weekend wygrała turniej w Carlsbadzie, co było jej pierwszym triumfem od trzech lat. Rosjanka w Carlsbadzie przegrała w pierwszej rundzie.

Nie wiadomo jednak jak Radwańska poradzi sobie ze zmęczeniem. Finał w Carlsbadzie grała zaledwie dwie doby temu. W dodatku Toronto to inna strefa czasowa i inny klimat niż kalifornijskie miasto, a także nieco inna twarda nawierzchnia. Drugi znak zapytania to kontuzja barku. Od ćwierćfinału poprzedniego turnieju Polka gra z dużym opatrunkiem, ale po jej grze nie było widać problemów ze zdrowiem.

Więcej o: