Puchar Davisa. Pierwszy punkt debiutanta, trudny mecz Janowicza

Reprezentacja Polski prowadzi z Hongkongiem 2:0 po pierwszym dniu Pucharu Davisa w Kaliszu. Najpierw zwycięstwo odniósł debiutant, Kacper Żuk, a później swój mecz wygrał również Jerzy Janowicz. Do awansu wygrana z azjatyckim zespołem potrzeba jeszcze tylko jednego punktu.

Reprezentacja polskich tenisistów prowadzi z Hongkongiem 2:0 po pierwszym dniu Pucharu Davisa rozgrywanej w Kaliszu, którego stawką jest promocja do Grupy Światowej II.

Pierwszy punkt wywalczył debiutant Kacper Żuk, który pokonał Chinga Lama 6:2, 6:1. Z kolei Jerzy Janowicz miał znacznie cięższą przeprawę z Pak Long Yeungiem.

Polski tenisista powracający do reprezentacji po 4,5-rocznej przerwie niespodziewanie przegrał pierwszego seta 6:7(5), natomiast później zdołał wygrać dwie kolejne partie 7:5, 6:4 i ostatecznie dał biało-czerwonym bardzo ważny punkt. Do zwycięstwa z Hongkongiem Polakom brakuje już tylko jednego punktu.

Tak wygląda harmonogram następnych spotkań, które zostały zaplanowane na sobotę:

Mecz 3.: Szymon Walków / Jan Zieliński - Pak Long Yeung / Hong Kit Wong (sobota, godz. 13:00)

Mecz 4.: Kacper Żuk - Pak Long Yeung (sobota)

Mecz 5.: Jerzy Janowicz - Ching Lam (sobota)