Puchar Davisa. Ivo Karlović wraca do reprezentacji Chorwacji po czterech latach

W finale Pucharu Davisa kontuzjowanego Borne Coricia zastąpi doświadczony Ivo Karlović, który wraca do reprezentacji po czterech latach. - Dzięki Ivo jesteśmy faworytami tego starcia - powiedział kapitan chorwackiej reprezentacji Zeljko Krajan.

Borna Corić odniósł kontuzję kolana w sierpniu, ale wystąpił w półfinale z Francją, przegrywając z Richardem Gasquetem. Teraz musi się poddać operacji, co najprawdopodobniej wykluczy go z finałowego starcia z Argentyną.

Zastąpi go jeden z najwyższych zawodników w tourze, Ivo Karlović. Nie jest tajemnicą, że 37-latek nie ma najlepszych kontaktów z rodzimą federacją. Ostatni raz w reprezentacji wystąpił w kwietniu 2012 i nie zamierzał już do niej wracać. Operacja Coricia zmusiła kadrę do znalezienia zastępcy i ostatecznie udało się przekonać Karlovicia.

Kapitan chorwackiej reprezentacji Zeljko Krajan jest bardzo zadowolony z rozwoju wydarzeń - Ivo będzie do dyspozycji w finale, co jest dla nas świetną wiadomością. Z nim jesteśmy o 20 lub 30 procent silniejsi i ponownie będziemy faworytami tego starcia.

Finał Pucharu Davisa odbędzie się w Zagrzebiu w dniach 25-27 listopada.

Więcej o: