Tenis. Del Potro będzie gotowy na finał Pucharu Davisa

Juan Martin del Potro miał duży wkład w awans swojej reprezentacji do finału Pucharu Davisa. Z powodu zmęczenia wycofał się jednak z ostatniego meczu. Teraz zapowiada, że na finał będzie w pełni przygotowany.

- Spełniliśmy nasze marzenia i awansowaliśmy do finału. Mamy bardzo zgraną drużynę i dużo ze sobą rozmawiamy. Wszystko się dla nas idealnie układa. Mam wystarczająco dużo czasu, by przygotować się na finał - powiedział Argentyńczyk.

Odniósł się także do swojej aktualnej dyspozycji. - Teraz mam czas na odpoczynek i badania lekarskie. Wciąż nie jestem na moim najwyższym poziomie, pomimo tego, że ostatnie miesiące były jednym z najlepszych okresów w mojej karierze.

Po długiej przerwie spowodowanej kontuzjami nadgarstków, del Potro wraca powoli do najwyższej formy. Na igrzyskach olimpijskich w Rio zdobył srebrny medal, pokonując po drodze m.in. Novaka Djokovicia i Rafaela Nadala. Przegrał dopiero w finale z Andym Murrayem. Niedawno wziął rewanż na Brytyjczyku, pokonując go w półfinałowym starciu Pucharu Davisa i pomógł kadrze awansować do finału.

Argentyna grała dotychczas w finale Pucharu Davisa czterokrotnie, lecz ani razu nie zdołała wygrać. Tegoroczny finał pomiędzy Argentyną a Chorwacją odbędzie się w dniach 25-27 listopada i zakończy tenisowy rok 2016.

Więcej o: