Tenis. Twitter reaguje na słowa Janowicza. Gołaś: "my w szopie nie trenujemy"

"Jerzy Janowicz, co za burak" - napisał na Twitterze Wojtek Żaliński, polski siatkarz grający na pozycji przyjmującego. Zawodnik Trefla Gdańsk zareagował w ten sposób na wybuch Jerzego Janowicza podczas konferencji prasowej po meczu z Marinem Ciliciem.

- Jesteśmy krajem, w którym nie ma perspektyw dla nikogo, w sporcie, biznesie ani w życiu prywatnym. Studenci idą na studia tylko po to, żeby wyjechać z tego kraju, trenujemy po jakichś szopach - mówił wściekły Jerzy Janowicz na konferencji po meczu z Marinem Ciliciem.

Długo nie trzeba było czekać na odzew po jego słowach. Michał Gołaś, polski kolarz, nawiązując do narzekań tenisisty, napisał: "my w "szopie" nie trenujemy!".

Inny kolarz, Michał Kwiatkowski, skomentował zachowanie polskiego tenisisty słowami "przegrywać też trzeba umieć". Janowiczowi na konferencji prasowej puściły nerwy i zaatakował dziennikarzy.

- Dlaczego macie oczekiwania wobec nas? Wyjdźcie sami na kort i przepracuje na nim całe życie, a dopiero potem miejcie oczekiwania. To już mnie śmieszy. Przeżyjcie to, co sportowcy. Nie ma żadnej pomocy w sporcie i w żadnym zawodzie. Kim jesteście, żeby mieć oczekiwania? Może je mieć mój trener, mama czy tata, ale nie wy. Co zrobiliście, żeby mieć jakieś oczekiwania wobec nas? Siedzicie i nas krytykujecie non stop - w taki sposób Janowicz zaatakował przedstawicieli mediów.

W sondażu na Sport.pl na pytanie "Jak oceniasz zachowanie Janowicza po meczu z Chorwacją?" odpowiedziało już prawie 900 osób i ponad 500 zaznaczyło opcję "Miał rację".

Jerzy Janowicz przegrał z Marinem Ciliciem 6:3, 7:6 (7-5), 4:6, 1:6, 3:6. Chorwacja zagra we wrześniu o powrót do Grupy Światowej, a Polska na kolejny sezon zostanie w I Grupie Euro-Afrykańskiej.

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.