Wimbledon 2011. Roger Federer zagra w ćwierćfinale Wielkiego Szlema po raz 29. z rzędu

Dzięki zwycięstwu z Rosjaninem Michaiłem Jużnym w 1/8 finałuWimbledonu 6:7 (5-7), 6:3, 6:3, 6:3 Szwajcar Roger Federer zagra w ćwierćfinale turnieju wielkoszlemowego po raz 29. z rzędu.

Wimbledon: 1/8 finału mężczyzn ? 1/8 finału kobiet ?

Federer skończył w meczu z Rosjaninem serię meczów w Wimbledonie bez straty seta. Wygrał w ten sposób trzy poprzednie mecze, ale Jużny pokonał go w tie-breaku pierwszego seta poniedziałkowego meczu. Ale dla Szwajcara ważniejsze są inne rekordy. Wygrywając w Londynie może wyrównać rekord siedmiu wimbledońskich zwycięstw, jakie odniósł Pete Sampras. W dodatku ćwierćfinałowy mecz z Jo-Wilfriedem Tsongą będzie jego 29. z rzędu w tej fazie Wielkiego Szlema. - Szczerze mówiąc, zapomniałem o tym rekordzie - powiedział Federer po poniedziałkowym meczu.

Wimbledon. Kubotowi do zwycięstwa zabrakło parę piłek i... zdrowia

W 2004 r. Szwajcar odpadł w 3. rundzie French Open. Od tego czasu jego najgorszym wynikiem były ćwierćfinały Roland Garros i Wimbledonu w zeszłym roku, za to wygrał 14 truniejów wielkoszlemowych (dwa razy wygrał też wcześniej). Łącznie ma na koncie sześć triumfów w Wimbledonie, pięć podczas US Open, cztery w Australian Open i jeden w Paryżu.

Od "Jadzi" do Kubota - największe sukcesy w historii polskiego tenisa ?