Wimbledon. Kubot przegrał w deblu

Kilka godzin po swoim największym sukcesie w karierze, czyli awansie do czwartej rundy singlowego Wimbledonu, Łukasz Kubot zakończył swój udział w turnieju deblowym. Polak grający w parze z Markiem Knowlesem z Bahamów przegrał z parą Chris Guccione, Adil Shamasdin 6:1, 6:7, 4:6.

Spotkanie rozpoczęło się w czwartek po południu, ale przerwano je po drugim secie w wyniku zapadających ciemności. W piątek jego rozegranie uniemożliwiły opady deszczu, więc zostało wyznaczone na sobotę. Ostatni set jednak zakończył się zwycięstwem pary kanadyjsko-australijskiej 6:4.

Polak miał prawo być zmęczony, gdyż kilka godzin wcześniej kończył swoje spotkanie singlowe z Galem Monfilsem. Kubot wygrał ostatecznie 3:1 i awansował do 1/8 finału turnieju. Tam zmierzy się z Feliciano Lopezem.