Wimbledon. Nie tylko Kubot. W piątek aż siedem meczów z Polakami!

Odpadnięcie Agnieszki Radwańskiej nie oznacza końca emocji z udziałem Polaków na tenisowym Wimbledonie. W piątek, jeżeli planu gier nie zaburzą opady deszczu, reprezentanci Polski wystąpią aż w siedmiu różnych spotkaniach! Relacja na żywo od 13.00 na Sport.pl.

Wimbledon: III runda mężczyzn ? III runda kobiet ?

W czwartek z singlowym turniejem w Londynie sensacyjnie pożegnała się Agnieszka Radwańska. 11. rakieta świata uległa 3:6, 7:6 (7-5), 6:4 znacznie niżej notowanej Czeszce Petrze Cetkovskiej i została pierwszą w tym roku reprezentantką Polski która pożegnała się z turniejem głównym, licząc wszystkie rozgrywki.

Monfils to najwyższa półka, ale Kubot jest w życiowej formie i wierzy w siebie

W piątek Polacy mają pojawić się na korcie aż siedmiokrotnie. Najważniejszy występ to mecz trzeciej rundy singla pomiędzy Łukaszem Kubotem a Francuzem Gaelem Monfilsem. Został on zaplanowany jako trzeci mecz na korcie numer 3. Relację na żywo ze spotkania przeprowadzi serwis Z Czuba. Kto jeszcze rywalizować będzie w Londynie?

III runda singla: ? Ł. Kubot - G. Monfils (Francja, 9)

Najważniejszy I najbardziej prestiżowy pojedynek z udziałem Polaka. Kubot ma szansę na awans do 1/8 finału, jednak najpierw musi pokonać zawodnika ze ścisłej światowej czołówki. Mecz zaplanowano jako trzeci na korcie numer 3. Relację na żywo przeprowadzi serwis Z Czuba.

I r. miksta: ? Jans, Matkowski - N. Grandin, A. Fisher (RPA, Australia)

Po krótkich odpoczynkach Jans i Matkowski zagrają w piątek po raz drugi, tym razem wspólnie, w turnieju par mieszanych. Po drugiej stronie siatki staną Natalie Grandin z RPA i Ashley Fisher z Australii. Mecz zaplanowano jako czwarty na korcie numer 4.

I r. debla: ? D. Hantuchowa, A. Radwańska - S. Klemenschits, T. Paszek (Austria)

Agnieszka Radwańska niepowodzenie w singlu może częściowo zrekompensować grą w turnieju deblowym. W parze ze Słowaczką Danielą Hantuchową są rozstawione z numerem 13, a za pierwsze rywalki mają dwie Austriaczki, z których Tamira Paszek będzie wcześniej w piątek grała mecz singlowy. Mecz zostanie rozegrany jako czwarty na korcie numer 15.

Korespondent Sport.pl z Wimbledonu: Radwańska odpadła. Wszyscy jesteśmy tutaj w szoku

I r. debla: ? Ł.Kubot, M. Knowles - C. Guccione, A. Shamasdin (Australia/Kanada)

Jako ostatni na kort powinien znów wyjść Łukasz Kubot, by w parze z Markiem Knowlesem z Wysp Bahama dokończyć przerwany w czwartek z powodu ciemności mecz pierwszej rundy debla. Pod dwóch setach jest remis 1:1 (6:1, 6:7 (5-7)). Spotkanie będzie piątym meczem zaplanowanym na korcie numer 6.

Zakończone mecze:

I r. debla: ? M.Fyrstenberg, M. Matkowski (7.) - C. Fleming, R. Hutchins (Wielka Brytania) 1:6, 2:6

Najlepsza polska para deblowa już w pierwszej rundzie została rozbita przez reprezentantów gospodarzy specjalizujących się z grze deblowej. Wymiar porażki jest jednak niepokojący...

II r. debla: > U. Radwańska/A. Rodionowa - L. Huber/L. Raymond (USA, 3.) 1:6, 0:6

Młodsza z sióstr Radwańskich nie zakwalifikowała się w singlu, ale w turnieju deblowym w parze z Rosjanką Ariną Rodionową awansowała do drugiej rundy. Rozstawione z trójką Huber i Raymond okazały się jednak być poza zasięgiem.

I r. debla: ? K. Jans, A. Rosolska(7.) - A. Hlavackova, L. Hradecka (Czechy) 6:2, 1:6, 6:4

Wielki sukces Klaudii Jans i Alicji Rosolskiej! Już w pierwszym meczu trafiły na rozstawione z siódemką Czeszki które dopiero co sensacyjnie wygrały debla na kortach imienia Rolanda Garrosa. Polki nie zraziły się tym jednak i wygrały w trzech setach.

Z czego słynie Wimbledon? Sprawdź, czy wiesz

 

Twoi znajomi już nas lubią. Sprawdź którzy na Facebook.com/Sportpl ?

Więcej o: