Wimbledon 2011. Roger Federer w trzeciej rundzie

Szwajcarski tenisista, rozstawiony z numerem 3., łatwo ograł w drugiej rundzie Wimbledonu Francuza Adriana Mannarino 6:2, 6:3, 6:2. O czwartą zagra z Argentyńczykiem Davidem Nalbandianem.

Wimbledon: II runda mężczyzn ? II runda kobiet ?

Federer musiał długo czekać na swój mecz. Pojedynek rozpoczął się tuz przed 19. czasu londyńskiego, ale nie potrwał długo. Szwajcar rozprawił się z dużo niżej notowanym rywalem (55. w rankingu ATP) w niecałe półtorej godziny.

W pierwszym secie dwa razy przełamał Mannarino i łatwo wygrał 6:2. Podobnie było w drugim secie, w którym oddał rywalowi trzy gemy. W ostatnim szybko objął prowadzenie 4:1. Moment zawahania nadszedł tylko gdy Szwajcar serwował na wygranie meczu. Sędzia musiał wtedy dłuższą chwilę uciszać trybuny Kortu Centralnego, na którym zapanowała pilkarska atmosfera a kibice bawili się w falę meksykańską.

Szwajcar w poprzednich latach wygrywał w Londynie sześciokrotnie. Jeśli wygra po raz siódmy, wyrówna rekord wygranych na wielkoszlemowej trawie należący do Pete'a Samprasa.