Wimbledon. Potencjalne rywalki Radwańskiej - Na Li po Ivanović?

W Londynie rozlosowano drabinkę wielkoszlemowego turnieju na kortach Wimbledonu. Jeśli Agnieszka Radwańska dotarłaby do trzeciej rundy, to jej najpoważniejszą rywalką mogłaby tam być rozstawiona z numerem 18 Ana Ivanović. Jeśli Polka przebrnęłaby tę fazę, to w walce o ćwierćfinał najprawdopodobniej zmierzyłaby się z niedawną triumfatorką Rolanda Garrosa - Chinką Na Li.

Najpierw jednak najlepsza polska tenisistka musi przebrnąć dwie pierwsze rundy. W nich rozstawiona z numerem 13 Polka zmierzy się - w poniedziałek z Białorusinką Olgą Goworcową, a w kolejnej fazie rywalką Polki będzie ktoś z pary Kristina Barrois - Petra Cetkovska. Czytaj więcej o rywalkach ?

Stosunkowo łatwą drogę do ćwierćfinału ma liderka światowych rankingów Karolina Woźniacka. W pierwszej rundzie jej rywalką będzie Hiszpanka Arantxa Parra Santonja, natomiast w walce o półfinał może się zmierzyć z turniejową "piątką" Marią Szarapową.

Druga w rankingu Wiera Zwonariewa w pierwszej fazie zagra z Alison Riske z USA, natomiast najpoważniejszą faworytką w walce o półfinał może być Czeszka Petra Kwitowa (nr.8).

Wcześniej jednak będzie mogła zmierzyć się z Jeleną Janković lub wracającą do wielkiego tenisa Venus Williams. W pierwszej rundzie gra ona z Akgul Amanmuradową z Uzbekistanu. Druga z sióstr w pierwszej rundzie trafiła na Aravane Rezai z Francji.

Nadal z Simonem w 4 rundzie?

Wśród panów rozstawiony z numerem pierwszym Rafael Nadal zagra z Amerykaninem Michaelem Russellem, a w kolejnych rundach może trafić na Juana Martina Del Potro z Argentyny lub Francuza Gillesa Simona.

Z kolei po przeciwnej stronie drabinki numer dwa światowego rankingu Novak Djokovic w pierwszej rundzie trafił na Jeremy'ego Chardy'ego z Francji. Najpoważniejszym rywalem Serba w następnych rundach może być jego rodak Viktor Troicki (nr. 13).

Radwańska przegrał w ćwierćfinale - turnieju WTA w Eastbourne ?

Uczestniczki Wimbledonu w kreacjach wielkich projektantów. Żeby obejrzeć kliknij zdjęcie

Więcej o: