Wimbledon. Czworo Polaków walczy o awans

W oficjalnym programie wtorkowych gier eliminacyjnych widnieją nazwiska czworga Polaków. Pierwsze na kortach pojawią się panie: Magda Linette i Urszula Radwańska. Późnym popołudniem swoje mecze II rundy kwalifikacji rozegrają Łukasz Kubot i Jerzy Janowicz. Relacje w Sport.pl.

Kwalifikacje do wimbledońskiego turnieju rozpoczęły się w poniedziałek, jednak tego dnia grali tylko panowie. Łukasz Kubot pokonał Serba Nikolę Ciricia 6:2 6:3, a Jerzy Janowicz w najbardziej dramatycznym meczu pierwszego dnia zawodów okazał się lepszy od Turka Marsela Ilhana. 20-latek wygrał 6:4 6:7(4) 15:13.

Obaj Polacy pojawią się na kortach również we wtorek a ich mecze będą ostatnimi - piątymi na każdym z kortów. Pojedynek Kubota z Chorwatem Kristijanem Mesarosem (220.ATP) odbędzie się na korcie trzecim, a Janowicz zagra z 17-letnim zawodnikiem gospodarzy Oliverem Goldingiem (976.ATP) na obiekcie numer 14.

Od wtorku do walki o awans do turnieju głównego walczą też tenisistki. Są wśród nich dwie Polki - Urszula Radwańska i Magda Linette. Rozstawiona w eliminacjach z numerem 21 młodsza z sióstr Radwańskich wystąpi na korcie B. Spotkanie rozpocznie się około godziny 14, bowiem jest to drugi mecz na tym obiekcie. Przeciwniczką Urszuli będzie Kanadyjka polskiego pochodzenia Aleksandra Wozniak (171.WTA).

Drugi mecz na korcie siódmym rozegra druga z Polek - Magda Linette. 19-latka, która w ubiegłym sezonie przebojem wdarła się do drugiej setki rankingu, zagra z Galiną Woskobojewą(185.WTA). Reprezentantka Kazachstanu w swojej karierze wygrywała już mecze podczas turniejów wielkoszlemowych i gościła nawet w III rundzie Australian Open (2009). W Wimbledonie nie wygrała jednak ani jednego spotkania.

Dla Linette będzie to drugi występ w kwalifikacjach do turnieju wielkoszlemowego. Kilka tygodni wcześniej w Paryżu zdołała wygrać jeden mecz.

Aby awansować do turnieju głównego trzeba wygrać trzy mecze. Losowanie drabinki turnieju odbędzie się w piątek 17 czerwca. Zagwarantowany występ w Londynie ma Agnieszka Radwańska.

Pierwszy mecz po 11-miesięcznej przerwie Sereny Williams?

Więcej o: