Eksperci wskazują faworyta Wimbledonu. "Psychicznie jest solidny jak skała"

Tenisowi eksperci są przekonani, że w tegorocznym Wimbledonie najlepszy okaże się Serb Novak Djoković. - Jest najlepszym, najbardziej doświadczonym graczem na kortach trawiastych - powiedziała była amerykańska tenisistka Pam Shriver.

Wielkoszlemowy Wimbledon rozpocznie się już w poniedziałek. Jednym z tenisistów typowanych do wygrania męskiego turnieju jest Hubert Hurkacz (10. ATP), który w poprzednim tygodniu wygrał turniej ATP w Halle. Według tenisowych ekspertów największym faworytem, a wręcz pewniakiem do zwycięstwa, jest jednak Serb Novak Djoković (3. ATP).

Zobacz wideo Będzie ulica imienia Igi Świątek? "Dla nas jest wyjątkową osobą"

"Djokovic wygra, ponieważ kocha trawę i czuje się komfortowo"

Przed początkiem imprezy sezonu na kortach trawiastych gwiazdy dyscypliny wskazały na łamach ESPN swoich faworytów. Eksperci są niemal pewni kolejnego wielkoszlemowego tryumfu Serba. - Djokovic wygra, ponieważ kocha trawę i czuje się komfortowo ze swoją postawą i mobilnością na, czasami, trudnej nawierzchni. Ma najlepszą kombinację serwisów i returnów, a psychicznie jest solidny jak skała - powiedziała amerykańska legenda Chris Evert.

Podobnego zdania jest inna była tenisistka ze Stanów Zjednoczonych, Pam Shriver. - Djoković, ponieważ jest najlepszym, najbardziej doświadczonym graczem na kortach trawiastych i desperacko pragnie wyprzedzić Nadala w liczbie wygranych turniejów wielkoszlemowych - stwierdziła Amerykanka. Serb ma bowiem w dorobku 20. wielkoszlemowych trofeów, a Rafael Nadal (4. ATP) o dwa więcej.

Redaktor i wydawca D'Arcy Maine mówi z kolei wprost, że nie widzi aktualnie godnego rywala dla rozstawionego z numerem 1. Serba. - Nie bez powodu jest trzykrotnym obrońcą tytułu mistrza, a teraz, gdy walczy o powrót do sezonu i jest rozstawiony z numerem 1. z bardziej niż korzystnym losowaniem, trudno dostrzec kogoś, kto może go pokonać - ocenił redaktor.

Były tenisista Luke Jensen powiedział z kolei, że nawierzchnia trawiasta jest wręcz stworzona dla Djokovicia. - Djoković jest głodny sukcesów i zdrowy. Śliska trawa, na której piłki nisko się odbijają, stanowi idealną nawierzchnię dla jego niezwykle konsekwentnej gry i światowej klasy ruchów - powiedział Amerykanin.

Novak Djoković będzie bronił wywalczonego przed rokiem tytułu. Były lider rankingu będzie chciał w tej edycji kontynuować swoją niepokonaną serię, która trwa od 2018 roku. W tym czasie Serb trzykrotnie wygrał zmagania na Wimbledonie (2018, 2019, 2021), notując serię 21. kolejnych zwycięstw w Londynie. Rywalem Djokovicia w pierwszej rundzie będzie Koreańczyk Soonwoo Kwon (75. ATP). Spotkanie to odbędzie się w poniedziałek 27 czerwca o godzinie 14:30 na korcie centralnym.

Więcej o: