Dziennikarz "Reutersa" przestrzega Igę Świątek. "Zupełnie inne wyzwanie"

Tegoroczny Wimbledon startuje już za kilka dni. Iga Świątek jest zdecydowaną faworytką turnieju pań. Polka od kilkunastu tygodni dominuje na korcie i jest obecnie w kapitalnej formie. Zdaniem zagranicznych dziennikarzy szanse Polki na triumf są jednak wyceniane zbyt wysoko. "Wimbledon stanowi zupełnie inne wyzwanie" - uważa Martyn Herman, dziennikarz "Reutersa".

Iga Świątek od początku kwietnia przewodzi w światowym rankingu WTA. Polka bije kolejne rekordy na kortach świata i nic dziwnego, że jest upatrywana jako główna faworytka startującego w poniedziałek Wimbledonu.

Zobacz wideo Będzie ulica imienia Igi Świątek? "Dla nas jest wyjątkową osobą"

"Reuters": Szanse Polki oceniane zbyt wysoko

Pomimo bardzo wysokiej formy tenisistki z Raszyna, dziennikarz agencji "Reuters" Martyn Herman zaznacza, że Polka musi uważać podczas rywalizacji w Londynie. Jego zdaniem szanse liderki światowych list na wygraną są oceniane zbyt wysoko. Jednym z argumentów Hermana jest fakt, że Świątek nigdy nie wygrała zmagań na trawie. 

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl.

"Wimbledon stanowi zupełnie inne wyzwanie dla zawodniczki, która dziewięć tytułów WTA w karierze zdobyła na kortach ziemnych i twardych oraz która przyznaje, że trawa jest trudna" - napisał Herman, który dodaje: "Trzeba wziąć też pod uwagę to, że ostatni mecz Iga Świątek rozegrała z Coco Gauff w paryskim finale"

Zdaniem dziennikarza Polka musi uważać też na losowanie. Mimo bycia turniejową "jedynką" Polka szybko może trafić w drabince na takie rywalki jak Serena Williams czy Angelique Kerber. "W losowaniu może trafić na wiele wojowniczek na trawie" - zaznaczył Herman.

"Musi dać z siebie wszystko, jeśli chce być lepsza od Radwańskiej"

Dotychczas najlepszy polski wynik na kobiecym Wimbledonie w XXI wieku to drugie miejsce Agnieszki Radwańskiej równo dziesięć lat temu. Teraz Iga Świątek ma szansę pobić ten wynik. Zdaniem Hermana Polka musi jednak dać z siebie wszystko, aby przebić Radwańską. Za tenisistką z Raszyna może przemawiać choćby fakt, że w 2018 roku wygrała juniorski Wimbledon.

"Świątek będzie musiała być w najlepszej formie, jeśli ma być lepsza od polskiej wicemistrzyni Agnieszki Radwańskiej z 2012 roku i zostać pierwszą polską mistrzynią Wimbledonu w grze pojedynczej" - napisał Herman. 

Zdaniem dziennikarza Polka siłą rzeczy jest jedną z faworytek, ale nie nazwałby ją dominatorką. Z kolei była amerykańska mistrzyni Chris Evert uważa, że Polka wygra nadchodzący turniej. "Myślę, że zdecydowanie Iga jest faworytką". 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.