Ukraińskie media w szoku po wygranej Magdy Linette. "Niesamowite"

Magda Linette pokazała się ze znakomitej strony w pojedynku z wyżej notowaną rywalką z Ukrainy, co nie pozostało bez echa w tamtejszych mediach. Ukraińskie portale w większości przyznawały, że Polka sprawiła sporą niespodziankę, jednak jej wygrana była zasłużona.

Zajmująca 44. miejsce w rankingu WTA Magda Linette pokonała 5. rakietę zestawienia Elinę Switolinę w dwóch setach (6:3, 6:4), awansując tym samym do trzeciej rundy Wimbledonu. Polka nie miała żadnych oporów przed znacznie wyżej notowaną przeciwniczką, dzięki czemu uporała się z nią w niewiele ponad godzinę.

Zobacz wideo "Iga Świątek uczy się od Mattek-Sands. W przyszłości mogą wygrać jakiegoś szlema"

Ukraińskie media doceniają postawę Linette

Ukraiński portal champion.com.ua zwrócił uwagę na czas, jaki Linette potrzebowała na wyeliminowanie Switoliny. "Mecz trwał dokładnie godzinę i sześć minut. Błyskawiczna wygrana Polki. Niesamowite. Tego nikt się nie spodziewał" - można przeczytać.

Sport.ua, największy ukraiński serwis sportowy zwrócił z kolei uwagę na znakomitą dyspozycję polskiej tenisistki. "Polka grała świetnie w ofensywie. Magda wygrała zasłużenie. Nasza zawodniczka nie była w stanie zrobić nic, by przeciwstawić się Linette. Odpadła z Wimbledonu już w II rundzie, a przecież w 2019 roku była w półfinale" - czytamy.

Na aspekt szybkiego odpadnięcia Switoliny z Wimbledonu uwagę z kolei zwrócił serwis sport.unian.ua. "Nasza zawodniczka sprawiła niemiłą niespodziankę. Przecież była faworytką w pojedynku z o wiele niżej notowaną tenisistką z Polski" - napisano.

"Polka sensacyjnie wygrała"

Ukraiński dziennikarz Eugeniusz Moroz jako główny czynnik pozwalający Polce odnieść zwycięstwo w pierwszym secie wymienił znakomitą reakcję na przełamanie serwisu. "Polka przegrała pierwszego gema, ale potem trzykrotnie wygrała i nie oddała już przewagi do końca meczu. Kiedy wydawało się, że będziemy świadkami bardzo wyrównanego pojedynku, przy stanie 4:4 Linette przełamała serwis naszej tenisistki i dzięki temu sensacyjnie wygrała" - zauważył.

Dla Magdy Linette awans do trzeciej rundy tegorocznej edycji Wimbledonu jest wyrównaniem jej najlepszego dotychczasowego osiągnięcia w Wielkim Szlemie. O awans do 1/8 finału Polka powalczy z Hiszpanką Paulą Badosa (30. WTA).

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.