Wimbledon. Marcin Matkowski odpadł w ćwierćfinale

Marcin Matkowski i Białorusin Maks Mirny odpadli w ćwierćfinale Wimbledonu. Ich pogromcami okazali się rozstawieni z numerem 16 Oliver Marach (Austria) i Mate Pavić (Chorwacja), którzy wygrali 7:5 6:2 6:2.

Matkowski już na początku meczu przegrał swój serwis, ale niebawem odrobili z Mirnym stratę. Rywalom udało się wkrótce przełamać Białorusina, przez co wygrali seta wynikiem 7:5. W kolejnych dwóch partiach Marach i Pavić grali niemal bezbłędnie i czterokrotnie przełamali polsko-białoruską parę, wygrywając spotkanie 7:5 6:2 6:2.

Matkowski  i Mirny zagrali dużo słabiej niż w poprzednich meczach, ale trafili też na dużo lepiej grających przeciwników. Polak i tak może być zadowolony z turnieju, ponieważ po raz pierwszy w sezonie dotarł do ćwierćfinału Wielkiego Szlema, co jest szczególnie dobrym rezultatem, biorąc pod uwagę fakt, że nie był rozstawiony.

Szansę na awans do półfinału ma jeszcze drugi reprezentant Polski, Łukasz Kubot. Lubinianin w parze z Brazylijczykiem Marcelo Melo zmierzą się jutro z Brytyjczykami Kenem i Nealem Skupskimi. Dzisiejsi pogromcy Matkowskiego, Marach i Pavić, w półfinale zagrają ze zwycięzcami meczu Podlipnik-Castillo/Vasilevski – Mektić/Skugor.

Więcej o: