Wimbledon. Nadal odpadł w 4. rundzie! Morderczy pojedynek w Londynie

Rafael Nadal przegrał po trwającym ponad cztery godziny pojedynku 3-6, 4-6, 6-3, 6-4, 13-15 z Gillesem Muellerem w 4. rundzie wielkoszlemowego Wimbledonu. Hiszpan nie może przebrnąć tej fazy turnieju na kortach trawiastych w Londynie od 2011 roku.

Dla Nadala, obecnie drugiej rakiety świata, to pierwsza porażka z Muellerem (26. miejsce w rankingu ATP) od 2005 roku. Wtedy również uległ rywalowi podczas zmagań w Wimbledonie. W pozostałych pięciu starciach górą zawsze był Hiszpan.

O losach awansu zadecydował w poniedziałkowym starciu dopiero piąty set, który trwał aż 135 minut - to najdłuższa partia rozegrana przez zawodnika z Majorki w jego karierze.

Tym samym Nadalowi nie uda się wygrać drugiego z rzędu turnieju wielkoszlemowego. Przed miesiącem Hiszpan triumfował w Roland Garros (rekordowy, dziesiąty raz).

Rywalem Muellera w ćwierćfinale będzie Chorwat Marin Cilic, który po południu ograł gładko rodaka Nadala Roberto Bautistę Aguta 6:2, 6:2, 6:2.