Wimbledon 2014. Keys poddała mecz z powodu kontuzji

Rewelacja tego sezonu na trawie 19-letnia Amerykanka Madison Keys poddała swój mecz w III rundzie z Wimbledonu z Jarosławą Szwedową z Kazachstanu. Przyczyną była kontuzja uda.

Keys poddała mecz przy stanie 6:7, 6:6. Przy tym wyniku przerwano mecz w sobotę z powodu zapadającego zmroku. Tenisistki miały dokończyć spotkanie w poniedziałek, ale Amerykanka z powodu kontuzji nie wyszła na kort.

Keys już przed rokiem doszła w Wimbledonie do III rundy, przegrywając w trzech setach z Agnieszką Radwańską. W tym roku wygrała turniej WTA w Eastbourne, pokonując tam między innymi Serbkę Jelenę Janković i Niemkę Angelique Kerber.

Sklasyfikowana na 65. miejscu w rankingu WTA Szwedowa w IV rundzie zagra z Aną Ivanović lub Sabine Lisicki.