Wimbledon 2014. Przerwany mecz Agnieszki Radwańskiej, we wtorek gra sześcioro Polaków

Spotkanie Agnieszki Radwańskiej z Rumunką Andreeą Mitu w I rundzie Wimbledonu zostało w poniedziałek wieczorem przerwane przez deszcz przy stanie 4:2 dla rozstawionej z czwórką Polki. Mecz zostanie dokończony we wtorek, co oznacza, że tego dnia na kortach przy Church Road zagra w sumie aż szóstka Polaków. Multirelacja na żywo od 12.30 w Sport.pl.

Jakub CiastońJakub Ciastoń Fot. Jacek Dymkowski Mitu zajmuje dopiero 214. miejsce w rankingu WTA, do głównej drabinki przedarła się z kwalifikacji, ale po pierwszych gemach spotkania na korcie numer dwa nie było widać przepaści jaka powinna dzielić obie tenisistki, przynajmniej jeśli spojrzymy wyłącznie na ich rankingi.

Mitu świetnie serwowała, dobrze wykorzystując swój wysoki wzrost. Szybko pokazała, że lubi uderzać mocno, blisko linii. Rumunka pewnie wygrała dwa pierwsze gemy przy własnym serwisie, ale równie łatwo przy swoim podaniu radziła sobie Radwańska.

W szóstym gemie nad Wimbledon nadciągnęły ciemne chmury i tak jak przewidywał poranny komunikat z Met Office, w południowo-zachodnim Londynie się rozpadało. Dla Radwańskiej - w idealnym momencie, bo Polka przycisnęła, zagrała kilka ostrzejszych piłek i zdołała przełamać Mitu.

We wtorek wyjdzie na kort prowadząc 4:2. Spotkanie, zgodnie z Wimbledońską tradycją, będzie dokończone na tym samym korcie jako drugie w planie gier danego dnia. Polka i Rumunka wyjdą więc na kort po Szwajcarze Stanislasie Wawrince i Portugalczyku Joao Sousie.

Polscy kibice, którzy mają bilety na wtorkowe mecze lub chcieliby śledzić je wszystkie w telewizji będą mieli twardy orzech do zgryzienia, bo organizatorzy cztery z nich - Łukasza Kubota, Jerzego Janowicza, Katarzyny Piter i Michała Przysiężnego wyznaczyli na tę samą godzinę - 12.30 polskiego czasu. Zakładając, że mecze będą długie, a pojedynek Wawrinki z Sousą zakończy się kreczem lub błyskawicznym rozstrzygnięciem, spotkanie Radwańskiej z Mitu też może nałożyć się na polskie mecze. Jedynie mecz Urszuli Radwańskiej z Angelique Kerber będzie rozegrane później.

Organizatorzy turniejów wielkoszlemowych rzadko kiedy patrzą na kryterium narodowości (przywilej ten mają właściwie tylko gospodarze - czyli Amerykanie na US Open, Brytyjczycy w Londynie, Australijczycy w Melbourne i Francuzi w Paryżu). W innych przypadkach tłumaczą, że gdyby tak robili, zawsze ktoś byłby pokrzywdzony. Bywa, że w Szlemie jest kilkunastu reprezentantów z jednego kraju. Stworzenie planu gier, który zadowoliłby wszystkich, jest niemożliwe.

Azarenka wygrała pierwszy mecz od stycznia [WYNIKI KOBIET]

Murray zaczął marsz po obronę tytułu [WYNIKI MĘŻCZYZN]

Kiedy i gdzie zagrają Polacy?

O 12.30 na kort wyjdą Przysiężny z Llleytonem Hewittem (kort nr 3), Piter z Niemką Andreą Petković (kort nr 18), Janowicz z Hindusem Somdevem Devvarmanem (kort nr 17) i Kubot z Niemcem Janem-Lennardem Struffem (kort nr 4). Starsza z sióstr Radwańskich ma kończyć swój mecz jako drugi na korcie numer dwa, a jej siostra zagra z Niemką Angelique Kerber w tym samym miejscu, ale po kolejnym skotkaniu..

Relacje na żywo z wszystkich tych meczów będzie można śledzić na Sport.pl i w aplikacji Sport.pl LIVE.

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live

Więcej o: