Wimbledon. Janowicz z najlepszym serwisem, Radwańska odbiorem

Świetny Wimbledon w wykonaniu polskich tenisistów przełożył się również na ich obecność w czołówkach statystycznych rankingów turnieju. Jerzy Janowicz był najlepszym serwującym, a Agnieszka Radwańska nękała rywalki swoim świetnym odbiorem serwisu.

Jerzy Janowicz okazał się najlepszym serwującym Wimbledonu. Polak w sześciu meczach miał aż 103 asy. Kolejni Andy Murray i Novak Djoković, grając jeden mecz więcej, zajmują kolejne miejsca w rankingu z odpowiednio 89 i 80 asami. 13. miejsce ma Łukasz Kubot, który zaliczył 50 asów. Janowicz zanotował też najszybszy serwis. Piłka po jednym z jego uderzeń pomknęła z prędkością 230 km/h. Kubot, który w tym rankingu był ósmy, zaserwował z prędkością 217 km/h.

Polski półfinalista Wimbledonu jest też w czołówce zawodników w rankingu wygranych piłek po pierwszym serwisie. Janowicz ma 6. miejsce z 83% skutecznością. Jednak wszyscy zawodnicy, którzy są przed nim, zagrali tylko w jednym lub dwóch meczach.

W rankingu wygranych punktów po pierwszym serwisie rywala Janowicz jest 4. (121 punktów), a Kubot 12. (76 punktów). Wygranych po drugim serwisie Janowicz ma 101 (6. miejsce), a Kubot 88 (10. miejsce).

W sześciu meczach Janowicz przełamał rywali 18 razy, co dało mu siódme miejsce, a Kubot 16 razy (miejsce 9.).

W turnieju kobiecym Agnieszka Radwańska okazała się najlepsza w rankingu wygranych punktów po pierwszym serwisie rywalki. Polka w ten sposób zdobyła aż 140 punktów. Druga była finalistka Sabine Lisicki (127 punktów), a trzecie triumfatorka Marion Bartoli (113 punktów). A. Radwańska pierwsze miejsce miała też w punktach zdobytych przy drugim serwisie rywalki. Zdobyła ich 121.

Polka 29 razy przełamała rywalki, co dało jej trzecie miejsce w rankingu. 13 razy A. Radwańska popełniła podwójny błąd serwisowy (12. miejsce), miała 71% skuteczności pierwszego serwisu (16. miejsce).

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na iOS , na Androida i Windows Phone

Więcej o: