Wimbledon. Ekspert Sport.pl typuje: Kto wygra polski mecz na szczycie

W środowym ćwierćfinale Wimbledonu Jerzy Janowicz zmierzy się z Łukaszem Kubotem w historycznym dla polskiego tenisa meczu. Teoretycznie większe szanse na zwycięstwo ma Janowicz, który w najnowszym rankingu ATP będzie wyprzedzał rywala aż o 44 miejsca. Podobnego zdania jest korespondent ?Gazety Wyborczej? i Sport.pl w Londynie Jakub Ciastoń. Relacja Z Czuba i Na Żywo z polskiego meczu w Londynie w środę.

Uważam, że w trzech setach zwycięży Janowicz. Po pierwsze dlatego, że mecz odbędzie się na dużym korcie, prawdopodobnie na "jedynce". Jurek uwielbia grać rolę showmana, publika go nakręca, emocje i adrenalina to paliwo dla jego najlepszej gry.

Łukasz gorzej znosi presję i mecze o dużą stawkę, już w pojedynku IV rundy z Mannarino potwornie się denerwował, a teraz będzie jeszcze trudniej, bo patrzy na niego cała Polska. Ćwierćfinał to ukoronowanie kariery Łukasza, osiągnął swój cel, teraz trochę zejdzie z niego powietrze.

Zakładając, że Jurek będzie zdrowy, powinien wyciąć sobie drogę do zwycięstwa świetnymi serwisami i forhendami. Łukasz dobrze returnuje na trawie, brawurowo rusza do siatki, ale na petardy Janowicza to będzie za mało.

Przekonali się o tym w ostatnim roku m.in. Andy Murray, Jo-Wilfried Tsonga, Richard Gasquet, a mało brakowało, że Jurek pokonałby w Rzymie także Rogera Federera. Wirtualnie już jest zawodnikiem czołowej 20 rankingu, Łukasz to wirtualnie numer 61. Janowicz to dla niego trochę za wysokie progi.

Więcej o: