Wimbledon. Polska prasa o sukcesie Janowicza, Kubota i Radwańskiej: "Historyczna chwila", "Wystrzeliły polskie rakiety"

PRZEGLĄD PRASY. Jerzy Janowicz i Łukasz Kubot powalczą ze sobą w środę o historyczny półfinał Wimbledonu, a Agnieszka Radwańska dzisiaj zagra o 1/2 finału z Na Li. "Wystrzeliły polskie rakiety", "Polacy wreszcie potrafią", "Biało-czerwony Wimbledon" - zachwyca się sukcesem polska prasa. Relacja z meczu Radwańskiej od godz. 14.00 w Sport.pl i aplikacji Sport.pl Live na telefony.

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na iOS , na Androida i Windows Phone

Fakt: Polak w półfinale Wimbledonu!

"Tego w historii polskiego tenisa nie było. Polak w półfinale Wimbledonu! Jerzy Janowicz (23 l.) i Łukasz Kubot (31 l.) wygrali swoje mecze czwartej rundy na trawiastych kortach w Londynie i spotkają się w ćwierćfinale. A to oznacza, że jeden z Polaków zagra w półfinale!" - pisze zachwycony sukcesem "Fakt".

Przegląd Sportowy: Wystrzeliły polskie rakiety

"W poniedziałek na Wimbledonie aż kipiało od emocji. Ludzie spieszący z centrum Londynu na mecze biało-czerwonych przeżyli chwile grozy, bo na linii District służącej na co dzień kibicom przestały kursować pociągi. Na szczęście metro po krótkiej pauzie ruszyło. Podobnie wyglądała sytuacja na kortach. Janowicz, Kubot oraz Agnieszka Radwańska na początku swoich spotkań mieli drobne awarie, ale później jechali już zgodnie z rozkładem. Wszyscy rozpędzali się na pełnym dystansie. Łodzianin wygrał z Jürgenem Melzerem 3:6, 7:6, 6:4, 4:6, 6:4, lubinianin z Adrianem Mannarino 4:6, 6:3, 3:6, 6:3, 6:4, a krakowianka po usterce na starcie z Bułgarką Cwetaną Pironkową 4:6, 6:3, 6:3. Który wynik ucieszył nas najbardziej? Wszystkie miały wartość absolutnie bezcenną" - słusznie zauważa "Przegląd Sportowy".

"Rzeczpospolita": Polacy wreszcie potrafią

"Dokładnie tam, gdzie w ćwierćfinałowej drabince miały stać wielkie nazwiska Roger Federer i Rafael Nadal, dziewczynki w zielonych bluzach umieściły między bluszczem na ścianie kortu centralnego żółte paski z czarnymi napisami: Łukasz Kubot i Jerzy Janowicz. Trzeba polubić poniedziałki" - z humorem pisze "Rzeczpospolita".

Gazeta Wyborcza: Biało-czerwony Wimbledon

"Jerzy Janowicz, Łukasz Kubot i Agnieszka Radwańska w ćwierćfinałach Wimbledonu. Wszyscy wygrali po horrorach. Ona dziś walczy o półfinał z Chinką Na Li. Oni w środę zmierzą się ze sobą. To historyczna chwila polskiego tenisa. Trójki w tej fazie Wielkiego Szlema nie mieliśmy nigdy. Radwańska dochodziła samodzielnie do ćwierćfinałów osiem razy. Ale ostatnim Polakiem na tym poziomie był Wojciech Fibak, 33 lata temu" - czytamy w "Gazecie Wyborczej".

Super Express: Pojedynek Jerzy Janowicz - Łukasz Kubot w ćwierćfinale!

"Gigantyczny sukces polskiego tenisa! Jerzy Janowicz (23 l.) i Łukasz Kubot (31 l.) wygrali swoje mecze w IV rundzie Wimbledonu i na sto procent jeden z nich zagra w półfinale! To dlatego, że teraz zmierzą się ze sobą. - Dostałem właśnie SMS-a od Pata Raftera (legendarny australijski tenisista - red.) - zdradził "SE" Radosław Szymanik, kapitan naszej reprezentacji w Pucharze Davisa. - Napisał, że Polacy mu strasznie utrudniają pracę. Rafter jest kapitanem reprezentacji Australii, z którą Polska zmierzy się we wrześniu. Rzeczywiście, teraz może się bać naszej reprezentacji" - donosi "Super Express".

Zobacz wideo
Więcej o: