Wimbledon. Agnieszka Radwańska w IV rundzie Wimbledonu

Agnieszka Radwańska pokonała w III rundzie Wimbledonu Amerykankę Madison Keys 7:5, 4:6, 6:3. Spotkanie trwało prawie dwie i pół godziny. W kolejnym meczu zmierzy się z Cwetaną Pironkową.

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na smartfony

Dla Polki kluczowa w tym meczu była znakomita gra pod siatką. Radwańska nie potrafiła w pełni wykorzystać serwisu, ale często podchodziła do siatki i znakomicie kończyła akcje z woleja. Zdecydowanie trudniej grało się Polce, gdy serwowała 18-letnia Amerykanka. Radwańska nie radziła sobie z jej mocnym podaniem.

W pierwszym secie szły łeb w łeb aż do stanu 6:5. Wtedy Radwańskiej udało się przełamać i rozstrzygnąć seta na swoją korzyść. Druga partia rozpoczęła się od przełamania na korzyść Keys, ale już po kolejnym gemie było wiadomo, że doszło do obustronnego przełamania. Keys udało się przełamać po raz kolejny na 5:4. Tym razem Radwańska już się jej nie zrewanżowała. Ostatni set to coraz więcej błędów Keys, coraz więcej piłek posyłanych w siatkę. Amerykanka nadal jednak straszyła serwisem. Radwańska zmarnowała kilka okazji na przełamanie, ale w końcu jej się udało - na 4:2. Ostatecznie wygrała 6:3.

W kolejnej rundzie Polka zmierzy się z Bułgarką Cwetaną Pironkową, która pokonała Chorwatkę Petrę Martić 6:1, 4:6, 6:2. Radwańska często spotyka się z Pironkową i ma z nią bardzo korzystny bilans - 7:2.