Piątek ze Sport.pl. Polacy w Wimbledonie, piłkarki grają o mistrzostwo Europy, a siatkarze z Argentyną

W piątek czekają nas wielkie sportowe emocje - o III rundę Wimbledonu powalczą Urszula Radwańska, Jerzy Janowicz i Łukasz Kubot, reprezentacja kobiet do lat 17 zagra o mistrzostwo Europy ze Szwecją, a wieczorem siatkarze postarają się o pierwszą wygraną w tej edycji Ligi Światowej. Relacje na żywo w Sport.pl i aplikacji Sport.pl LIVE na telefony.

12.30. II runda Wimbledonu: Alison Riske - Urszula Radwańska

Czy po raz pierwszy w III rundzie singla w Wielkim Szlemie zobaczymy obie siostry Radwańskie? Agnieszka pokonała w czwartek Francuzkę Mathilde Johansson, Urszula miała rozegrać swój mecz z Amerykanką Alison Riske, ale plany organizatorów pokrzyżował deszcz. Mecz młodszej siostry rozpocznie się w piątek o godzinie 12.30.

14.15. Finał ME kobiet U17: Polska - Szwecja

Piłkarska reprezentacja juniorek do lat 17 zagra w piątek ze Szwecją w finale mistrzostw Europy. - Nie ma się co bać. Musimy od początku przejąć inicjatywę i narzucić swój styl gry - powiedział trener Polek Zbigniew Witkowski. Transmisja w Eurosporcie.

około 16. III runda Wimbledonu: Jerzy Janowicz - Nicolas Almagro

Jeden z ważniejszych meczów w karierze Jerzego Janowicza. Jeżeli Polak pokona w piątek Nicolasa Almagro, aż do półfinału turnieju nie trafi na tenisistę notowanego wyżej od siebie. Mecz z Hiszpanem odbędzie się na korcie centralnym. Początek (jeśli wcześniej nie spadnie deszcz i nie będzie żadnych opóźnień) około 16.

Zobacz wideo

około 16. III runda: Łukasz Kubot - Benoit Paire

Znacznie trudniejsze zadanie stoi przed Kubotem. 130. w rankingu ATP Polak zagra z rozstawionym z numerem 21 Benoitem Pairem (ATP 27). Obaj zawodnicy grali w ciągu dwóch ostatnich lat czterokrotnie i za każdym razem lepszy był Francuz, ostatni raz w drugiej rundzie tegorocznego Rolanda Garrosa.

20.15. Liga Światowa: Polska - Argentyna

Siatkarska reprezentacja Polski fatalnie rozpoczęła rozgrywki Ligi Światowej, przegrywając cztery pierwsze mecze. - To jest sport... Nie jesteśmy jeszcze tak mocni, żeby wygrywać wszystkie spotkania - mówi kapitan drużyny Marcin Możdżonek. Kolejny mecz Polska gra z Argentyną. Relacja na żywo w piątek o 20.15 na Sport.pl i w aplikacji Sport.pl Live.

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na iOS , na Androida i Windows Phone

Wimbledon. "Keys gra ryzykownie, popełnia dużo błędów. Agnieszka dobrze sobie radzi z takimi rywalkami"

Więcej o: