Wimbledon. W czwartek zagra aż ośmioro Polaków

Siostry Radwańskie i Michał Przysiężny w singlu, czterech Polaków w deblu i Alicja Rosolska w mikście. Czwartek będzie kolejnym dniem z licznymi występami biało-czerwonych w Wimbledonie. Relacje na żywo z najważniejszych meczów w Sport.pl.

Jako pierwsi na korty wyjdą debliści, którzy swoje mecze zaczną o 12.30. Na korcie numer 9 rozstawieni z piętnastką Łukasz Kubot i Marcin Matkowski zmierzą się w pierwszej rundzie ze Szwedem Johanem Brunstromem i Ravenem Klaasenem z RPA. Równolegle na korcie numer 19 Tomasz Bednarek i Mateusz Kowalczyk będą walczyć o II rundę z Litwinem Ricardasem Bernakisem i Yenem-Hsunem Lu z Tajwanu.

Michał Przysiężny zagra o trzecią rundę z rozstawionym z numerem 27 Kevinem Andersonem z RPA. Ich spotkanie odbędzie się na korcie siedemnastym po godzinie 14, po meczu Niemki Mony Barthel z Amerykanką Madison Keys.

Zobacz wideo

Najwcześniej koło 16 na korcie centralnym zobaczymy Agnieszkę Radwańską. Polka zagra w II rundzie z Francuzką Mathilde Johansson (WTA 98). Zawodniczki wejdą na kort po zakończeniu meczu Argentyńczyka Juana Martina del Potro z Kanadyjczykiem Jessem Levinem.

Wieczorem zagra siostra Agnieszki, Urszula. W meczu o awans do trzeciej rundy zmierzy się z Amerykanką Alison Riske (WTA 126). Ich mecz będzie ostatnim, czwartym spotkaniem na korcie numer 14, więc trudno typować, o której się rozpocznie. Prawdopodobnie nie przed 19.

W czwartek grę w turnieju miksta rozpocznie także Alicja Rosolska. Polka w parze z Holendrem Robinem Haase zmierzy się z Brytyjczykami Heather Watson i Jonathanem Marrayem. Ich mecz odbędzie się na jednym z kortów, na których zaplanowane mecze skończą się najwcześniej.

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na iOS , na Androida i Windows Phone

Więcej o: