Wimbledon. Radwańska: Na początek krótki mecz jest zawsze dobry

Porażka w I rundzie w Eastborune tuż przed Wimbledonem nie miała znaczenia. W Londynie już jest dobrze, zdążyłam się do trawy przyzwyczaić - powiedziała po wygranym meczu z Yvonną Meusburger Agnieszka Radwańska.

Najlepsza polska tenisistka potrzebowała 58 minut, by awansować do drugiej rundy Wimbledonu. Polka pokonała 116. w rankingu WTA Austriaczkę Yvonne Meusburger 6:1, 6:1. W następnej zmierzy się z 98. rakietą świata - Mathlide Johansson (Francja), która w trzech setach ograła Timeę Babos z Węgier.

Agnieszka Radwańska:

Na dobry początek Wimbledonu krótki mecz zawsze jest OK. Trawę czuć mocno w nogach na drugi dzień. Im krótszy mecz, tym lepiej. Trochę się jednak w tym meczu przebiegłam, to nie był do końca spacerek, było parę długich wymian i walki. Austriaczkę dobrze znam, bo gdy zaczynałam karierę w 2005 r., grałyśmy razem w turniejach ITF z pulą nagród 25 tys. dolarów.

Nie wiem z kim zagram w kolejnej rundzie, zazwyczaj nie patrzę w drabinkę, od dziennikarzy dowiaduję się, kto jest następny. Z Mathilde Johansson? Chyba się z nią nigdy nie spotkałam na korcie, ale wiem mniej więcej jak gra, to wszechstronna tenisistka, wszystko ma opanowane na niezłym poziomie. Zobaczymy po pierwszych gemach, co się będzie działo. Wiadomo, że trawa to najbardziej nieprzewidywalna nawierzchnia, Kirilenko dziś przegrała z Robson, co pokazuje, że różnie bywa, ale na razie jestem dobrej myśli, czuję się dobrze, nic mnie nie boli.

Porażka w I rundzie w Eastborune tuż przed Wimbledonem nie miała znaczenia. Jamie Hampton zagrała tam turniej życia, wcale nie zagrałam z nią źle w tej I rundzie. To było trochę jak z Nadalem. Przegrał pierwszy mecz na trawie, choć też nie zagrał wcale źle, po prostu dał się zaskoczyć. Miał problem z poruszaniem się, ja też bałam się w Eastbourne biegać ostro do wszystkich piłek, nie poruszałam się zbyt dobrze. Ale w Londynie już jest dobrze, zdążyłam się do trawy przyzwyczaić.

Opera mydlana między Szarapową a Sereną? Coś tam słyszałam, ale ja właściwie nie wiem, o co chodzi. Nie interesuje mnie to.

Komplet Polaków w drugiej rundzie

Swoje pierwsze mecze na wimbledońskich kortach do tej pory wygrali wszyscy Polacy - Jerzy Janowicz rozprawił się z Kylem Edmundem , Michał Przysiężny wygrał z Philippem Petzschnerem , Łukasz Kubot nie miał problemów z Andrijewem , a Urszula Radwańska po dramatycznym meczu pokonała Mallory Burdette.

Środa z Wimbledonem w Sport.pl

12.30 (pierwszy mecz na korcie 12) - Jerzy Janowicz - Radek Stepanek

około 15.30 (trzeci mecz na korcie 17) Steve Darcis - Łukasz Kubot

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na iOS , na Androida i na Androida

Więcej o: