Wimbledon. Jerzy Janowicz awansował do turnieju głównego

Jerzy Janowicz (ATP 135) awansował do turnieju głównego singla mężczyzn w Wimbledonie! Polak bez straty seta przeszedł trzyrundowe kwalifikacje. W decydującym meczu pokonał 6:1, 6:0, 6:2 Denisa Kudlę z USA (ATP 176).

W pierwszej rundzie Janowicz pokonał Petera Gojowczyka, który poddał mecz po przegraniu pierwszego seta 5:7. W drugim meczu młody Polak nie dał szans Kamilowi Capkoviciowi ze Słowenii ogrywając go 6:1, 6;2. Równie pewnie zakończył decydujący mecz w którym pokonał Denisa Kudlę 6:1, 6:0, 6:2.

23-letni Janowicz po raz pierwszy w karierze zagra w turnieju wielkoszlemowym. Dotychczas odpadał w kwalifikacjach.

Zaniewska tez blisko awansu

Tylko jedna wygrana dzieli Sandrę Zaniewską (WTA 160) od występu w turnieju głównym singla kobiet na wielkoszlemowym Wimbledonie. W środę Polka pokonała w II rundzie eliminacji Rumunkę Mihaelę Buzarnescu (WTA 143) 6:3, 6:1.

W trzeciej, decydującej o awansie, rundzie rywalką Zaniewskiej będzie reprezentująca Kazachstan Sesil Kataranczewa (WTA 115) rozstawiona z piątką.

Zbliża się wielkie tenisowe święto - Wimbledon ?