Roland Garros. Na Li dalej pisze historię chińskiego tenisa

Rozstawiona z szóstką Na Li jest kolejną zawodniczką która zapewniła sobie grą w ćwierćfinale wielkoszlemowego French Open. Chinka pokonała w 1/8 finału Czeszkę Petrę Kvitovą 2:6, 6:1, 6:3 i została pierwszą tenisistką ze swojego kraju która zaszła tak daleko na Rolandzie Garrosie.

Roland Garros: 1/8 finału mężczyzn ? 1/8 finału kobiet ?

W pierwszym secie dominowała 21-letnia Kvitova rozstawiona z dziewiątką. Przełamał Li w trzecim gemie i szybko skończyła seta wygrywając do dwóch. W drugim secie dominowała już Li wygrywając 6:1. W decydującej partii 3:0 prowadziła już Czeszka, ale wtedy mecz po raz kolejny zmienił oblicze i Li mogła świętować historyczny awans.

Na Li rozpoczęła rok od dojścia do finału Australian Open - jako pierwsza Chinka w historii. Teraz osiągnęła najlepszy wynik w innym turnieju z cyklu Wielkiego Szlema.