Roland Garros. Djoković już w półfinale

Novak Djoković został pierwszy półfinalistą wielkoszlemowego French Open. Stało się tak, gdyż jego ćwierćfinałowy rywal Włoch Fabio Fognini nie przystąpi do meczu z powodu kontuzji.

Roland Garros: 1/8 finału mężczyzn ? 1/8 finału kobiet ?

Mecz zaplanowano na wtorek, ale już na poniedziałkowej konferencji Włoch zapowiedział, że nie zdoła dojść do siebie po wyczerpującym meczu 1/8 finału z Hiszpanem Alberto Montanesem. Spotkanie skończyło się w pięciu setach, a decydującą partię Fognini wygrał 11:9 (w decydującym secie nie gra się tie-breaków). Włoch miał skurcze, wciąż skarży się na problemy z mięśniami lewej nogi.

- To najtrudniejsza decyzja jaką podjąłem - powiedział o swoim wycofaniu 24-letni tenisista, dla którego awans do ćwierćfinału jest życiowym sukcesem. Fognini jest też pierwszym Włochem w 1/4 finału w Paryżu od czasów Renzo Furlana, który osiągnął tę fazę w 1995 roku. - Płakałem całą noc, ale mam kontuzję i zdecydowałem się zrezygnować. To jest sport - dodał.

Potencjalnym rywalem Djokovicia w półfinale będzie Roger Federer, ale Szwajcar wciąż czeka na zakończenie meczu pomiędzy Hiszpanem Davidem Ferrerem a Francuzem Gaelem Monfilsem. Lepszy z tej pary zagra przeciwko niemu w ćwierćfinale.

Twoi znajomi już nas lubią. Sprawdź którzy na Facebook.com/Sportpl ?

Więcej o: