Roland Garros. Pierwszy krok Schiavone w kierunku obrony tytułu

Francesca Schiavone, która broni zdobytego przed rokiem na kortach Rolanda Garrosa tytułu, bez większych problemów wygrała spotkanie pierwszej rundy. Włoszka potrzebowała 62 minut aby pokonać Amerykankę Melanie Oudin 6:2, 6:0. - Jeszcze się trzęsę. Gra pierwszego meczu po zdobyciu tytułu jest ogromnym przeżyciem - przyznała Schiavone na pomeczowej konferencji prasowej.

Twoi znajomi już nas lubią. Sprawdź którzy na Facebook.com/Sportpl ?

Zaledwie pięć tenisistek obroniło w historii French Open tytuły zdobyte rok wcześniej. Pierwszy krok ku dołączeniu do tej elitarnej grupy zrobiła ubiegłoroczna triumfatorka Francesca Schiavone.

Mecz z Oudin Włoszka rozegrała niemal bezbłędnie. Dominowała na korcie, jak zwykle szukała niekonwencjonalnych rozwiązań oraz walczyła o każdą piłkę. Trudno było przewidywać, aby Amerykanka miała w tym meczu cokolwiek do powiedzenia, tym bardziej, że jeszcze nigdy nie wygrała na French Open choćby jednego meczu. Od stanu 5:2 w pierwszej partii Schiavone wygrała wszystkie siedem gemów, jakie dzieliły ją od kolejnej rundy.

- Nie potrafię wskazać żadnych słabości w jej grze. Przygotowując się do turnieju trenowałam z wieloma dziewczynami. Żadna nie odbijała piłki w taki sposób jak Francesca - komplementowała rywalkę Oudin. Amerykanka uważa, że z taką grą Schiavone ma ogromną szansę na obronę tytułu sprzed roku. - Jej szanse na kolejny tytuł oceniam bardzo wysoko. Francesca gra z taką rotacją, że prawie wszystkie piłki musiałam odbijać z wysokości głowy - mówiła Oudin.

Przed rokiem, gdy Włoszka świętowała największy sukces w swojej tenisowej karierze, była pierwszą od 1925 roku tenisistką rozstawioną z numerem dalszym niż dziesiąty, która na korcie Philippe Chatrier mogła cieszyć się z końcowego zwycięstwa we French Open. Tym razem jest już w kręgu faworytek i o obronę tytułu będzie niesamowicie trudno. - Wiecie, jakie to uczucie, gdy wracacie do domu i wita was mama? Tak właśnie czuję się na kortach w Paryżu. Pewnie i bezpiecznie - zakończyła Schiavone.

Rywalką Schiavone w drugiej rundzie będzie Anne Keothavong lub Vesna Dolonts, a Melanie Oudin zostanie zapamiętana na kortach Rolanda Garrosa przede wszystkim z jedzenia rodzynek po każdych dwóch rozegranych gemach.

Dzień drugi. Wyniki Roland Garros  ?

Więcej o: