Tenis. Piotr Woźniacki: Karolina nigdy nie będzie specjalistką od gry na mączce

W rozmowie z duńskim serwisem sportowym spn.dk, Piotr Woźniacki przyznał, że dla jego córki French Open jest najtrudniejszym z turniejów Wielkiego Szlema - Karolina nigdy nie będzie specjalistką od gry na mączce. To niemożliwe, bo ona gra inny rodzaj tenisa - przestrzega przed poniedziałkowym występem córki na kortach im. Rolanda Garrosa.

Twoi znajomi już nas lubią. Sprawdź którzy na Facebook.com/Sportpl ?

Karolina Woźniacka w pierwszej rundzie zmierzy się z najstarszą aktywną tenisistką Kimiko Date-Krumm. Niespełna 41-letnia Japonka nie powinna sprawić liderce światowego rankingu wielu trudności, jednak Piotr Woźniacki przestrzega przed skrajną euforią.

- Karolina nigdy nie będzie specjalistką od gry na mączce. To niemożliwe, ponieważ ona gra inny rodzaj tenisa. Tylko kilka dziewczyn prezentuje tenis idealnie pasujący na tą nawierzchnię. Ziemia nigdy nie będzie ulubioną nawierzchnią Karoliny, pomimo tego, że prezentuje się na niej coraz lepiej - zaznaczył ojciec i trener Dunki.

Piotr Woźniacki nie stawia przed córką minimum, które powinna osiągnąć na paryskich kortach Rolanda Garrosa. Wspomniał, że liczy się osiągnięcie "jak najlepszego wyniku". - Nie powinniśmy stawiać sobie niemożliwych do zrealizowania celów, aby się nie rozczarować - skomentował pytanie o tytuł w Paryżu.

Spotkanie Karoliny Woźniackieji z Kimiko Date-Krumm jest czwartym meczem, jaki w poniedziałek zostanie rozegrany na korcie numer 1.

"Kłopoty z plecami to nic dziwnego" - mówi Robert Radwański ?

Więcej o: