French Open bez Sereny Williams

Były numer jeden rankingu WTA Serena Williams nie zagra podczas rozpoczynającego się 22 maja wielkoszlemowego French Open. Amerykanka nie jest jeszcze w pełni zdrowa.

"Amerykanka Serena Williams, która nie do końca wyleczyła się z problemów zdrowotnych - kontuzja stopy, zatorowość płucna - wycofała się z turnieju - napisali organizatorzy French Open w komunikacie.

Triumfatorka ubiegłorocznego Wimbledonu od ponad 10 miesięcy nie grała w tenisa. Jej problemy zaczęły się od pechowej kontuzji stopy. W lipcu zeszłego roku w restauracji w Monachium nastąpiła na rozbite szkło i zraniła stopę na tyle poważnie, że konieczna była interwencja chirurgiczna. W październiku stopę operowano po raz drugi. Gdy wydawało się, że wszystko jest w porządku, w lutym została poddana zabiegowi usunięcia zakrzepu w płucach. Przywieziono ją do jednej z klinik w Los Angeles w stanie zagrożenia życia. Dopiero w marcu rozpoczęła pierwsze treningi.

Jej siostra Venus, która cały czas leczy uraz biodra, jeszcze nie potwierdziła swojego udziału w turnieju na kortach Roland Garros. Turniej rozpocznie się 22 maja.

Nie będę się torturować - Dinara Safina idzie na urlop ?

Więcej o: