Roland Garros. Fyrstenberg i Matkowski wpadli na Bednarka i Kowalczyka

W pierwszej rundzie debla wielkoszlemowego turnieju na kortach Rolanda Garrosa rozstawieni z ósemką Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski wpadli na Tomasza Bednarka i Mateusza Kowalczyka, debiutujących w imprezie tej rangi. W poniedziałek o 15 pierwszy mecz zagra Agnieszka Radwańska. Zapraszamy do śledzenia relacji na Zczuba

Fyrstenberg i Matkowski blogują na Sport.pl ?

- Szkoda, bo to oznacza, że tylko jedna polska ekipa będzie w drugiej rundzie - napisał na blogu Fyrstenberg zaraz po losowaniu.

Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski to najbardziej utytułowana polska para deblowa. Trzykrotnie wzięli udział w kończących sezon finałach ATP, jako jedna z ośmiu najlepszych par sezonu.

W wielkim szlemie Polakom brakuje jednak spektakularnych sukcesów. Ich największym osiągnięciem pozostaje półfinał Australian Open z 2006 roku. Na kortach imienia Rolanda Garrosa najdalej doszli do trzeciej rundy - w debiutanckim starcie w 2004 roku.

Dla Kowalczyka i Bednarka start w tegorocznym French Open jest debiutem w turnieju wielkoszlemowym.

Zwycięzcy meczu pierwszej rundy w kolejnej zmierzą się z Rumunami Victorem Hanescu i Gabrielem Tirfu lub z ukraińsko-kazachskim deblem Oleksandr Dolgopolow junior, Denis Istomin. W ewentualnej trzeciej rundzie polska para może wpaść na groźnych Amerykanów Johna Isnera i Sama Querreya rozstawionych z dwunastką.

Kim są Bednarek i Kowalczyk?

28-letni Tomasz Bednarek i 22-letni Mateusz Kowalczyk dopiero w lutym tego roku zadebiutowali w turnieju rangi ATP w Johannesburgu. Było to możliwe dzięki punktom zdobywanych w imprezach niższej rangi w drugiej połowie 2009 roku. Odkąd występują wspólnie, Bednarek awansował w rankingu deblowym ATP z 247. na 84. miejsce, a Kowalczyk z 361. na 87.

Bednarek grał wcześniej niemal wyłącznie w deblu, ale z innymi partnerami, Kowalczyk łączył grę w deblu z występami w singlu. Razem grają od połowy sierpnia 2009 roku. Kowalczyk, podobnie jak kiedyś Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski postanowił postawić na debel. Wygrali wspólnie duży challenger Pekao Open w Szczecinie (pula nagród 155 tysięcy dolarów) oraz mniejsze, w Tarragonie (62 tys. dolarów) i Florianopolis (35 tys. dolarów).

W 2010 roku zaczęli grac w turniejach z cyklu ATP. Dotychczas ich największym sukcesem był awans do finału  turnieju w Belgradzie.

Kubot i Marach z Holendrami

Rozstawieni z szóstką Oliver Marach i Łukasz Kubot w pierwszej rundzie zagrają z Thiemo De Bakkerem i Rogierem Wassenem z Holandii. Jeśli wygrają, zmierzą się z Argentyńczykami Leonardo Mayerem i Horacio Zeballosem lub fińsko-niemiecką parą Michael Kohlmann, Jarkko Nieminen.

Specjalny tenisowy serwis o Rolandzie Garrosie ?

Więcej o: