Zverev nagle padł na kort. Przerażające sceny w półfinale Roland Garros [WIDEO]

Do koszmarnie wyglądającej sytuacji z udziałem Alexandra Zvereva doszło podczas jego starcia z Rafaelem Nadalem w półfinale Rolanda Garrosa. Niemiec skręcił staw skokowy i zwijał się z bólu. Tenisista nie był w stanie kontynuować gry.

Alexander Zverev toczył fantastyczny bój z Rafaelem Nadalem o finał Rolanda Garrosa. Spotkanie było bardzo zacięte. Niestety musiało zakończyć się przedwcześnie ze względu na ogromny pech niemieckiego tenisisty.

Zobacz wideo Dlaczego Iga Świątek nie miażdży tak jak przed Roland Garros? Powtarzała tylko: kilka dni wolnego

Roland Garros. Dramat Alexandra Zvereva

Po ponad trzygodzinnej rywalizacji na korcie Niemiec doznał kontuzji i nie był w stanie kontynuować gry. Do pechowej sytuacji doszło w końcówce drugiego seta przy prowadzeniu Niemca 6:5, kiedy to przy wyniku 40:15 w gemie serwował Rafael Nadal. Nadal posłał forhend po linii, jednak Alexander Zverev dobiegł do piłki. Niestety przy tym zagraniu skręcił staw skokowy. Niemiec upadł i zwijał się z bólu. 

Dramat Zvereva w półfinale Roland Garros. Opuścił kort na wózku. Nadal w finale Dramat Zvereva w półfinale Roland Garros. Opuścił kort na wózku. Nadal w finale

Chwilę później pojawiły się służby medyczne z wózkiem inwalidzkim, na którym tenisista opuścił kort. Zverev nie był w stanie kontynuować rywalizacji. Kilka minut później wrócił na kort, aby pożegnać się z publicznością i podziękować przeciwnikowi za grę. Rafael Nadal przytulił swojego rywala, a publika oklaskiwała kontuzjowanego Niemca. 

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl.

Zverev skreczował. Rafael Nadal finalistą Rolanda Garrosa

Do momentu pechowej sytuacji z udziałem Niemca pojedynek był bardzo pasjonujący. W pierwszym secie Zverev prowadził już 6:2, jednak ostatecznie pierwsza partia padła łupem Rafaela Nadala, który popisał się kilkoma cudownymi zagraniami na korcie. Pierwszy set trwał ponad 1,5 godziny, a Niemiec zmarnował bardzo wiele sytuacji, aby zakończyć go wcześniej. W drugiej partii rywalizacja znów była zacięta. W trzecim gemie doszło do najdłuższej wymiany w meczu liczącej 44 uderzenia, która padła łupem Hiszpana, który ostatecznie zameldował się w finale turnieju po tym, jak jego przeciwnik doznał bolesnej kontuzji.

Iga Świątek & Cori Gauff Największa rywalka Igi na lata? Polka komplementuje Cori Gauff

Więcej o: