Linette zachwyciła ekspertów swoją grą. "Czyli finał Linette-Świątek?"

Magda Linette wygrała w pierwszej rundzie wielkoszlemowego French Open 2:1 (3:6, 7:6, 7:5) z Ons Jabeur. Polka sprawiła sensację na początku turnieju.

Polka przed tym spotkaniem nie była stawiana w roli faworytki. Jej przeciwniczka w tym sezonie była najskuteczniejszą tenisistką na kortach ziemnych, a także zajmuje szóste miejsce na światowych listach. Magda Linette zagrała kapitalny mecz i sprawiła niespodziankę pierwszego dnia rywalizacji.

Zobacz wideo Iga Świątek reaguje na pozycję liderki rankingu WTA

French Open. Maga Linette wygrywa z Ons Jabeur. Twitter komentuje

- Czyli finał Linette - Światek, żebyście później nie byli zdziwieni? - napisał dziennikarz Eurosportu, Kacper Merk.

Z kolei oficjalny profil Eurosportu skomentował triumf następująco: - LUDZIE KOCHANI!!!

Zachwytów nad Polką nie krył także Marek Furjan, komentator tenisa. - Po trzech godzinach od rozpoczęcia #RolandGarros cały tenisowy świat wciąż mówi o Polce. Tyle, że o Magdzie Linette, która pokonała drugą tenisistkę tego sezonu, Ons Jabeur. Co za początek turnieju!

Magda LinetteSensacja! Linette wyrzuciła faworytkę w I rundzie Roland Garros! I to mimo urazu

O sensacji pisze także Hubert Błaszczyk - SENSACJA. Magda Linette wyrzuca z turnieju Ons Jabeur. Kapitalne dwa sety. Widziałem może kilka razy w życiu Magdę tak skoncentrowaną, grającą na takim poziomie. Wytrzymała ten mecz w każdym aspekcie. Chylę czoła przed Magdą i sztabem. #RolandGarros.

- Ale niespodzianka na początek #RolandGarros - Magda Linette pokonuje turniejową szóstkę - Ons Jabeur 3:6, 7:6, 7:5! - napisał z kolei Przemek Pozowski.

- Polska sensacja już pierwszego dnia #RolandGarros Magda Linette - Ons Jabeur 3:6, 7:6, 7:5. 56. zawodniczka rankingu WTA pokonuje w I rundzie numer 6. Tunezyjka miała być jedną z najgroźniejszych rywalek Igi Świątek. - dodał Łukasz Jachimiak ze Sport.pl.

- MAGDAAAAA!!! NIE WIERZĘ! Co tam się wydarzyło, szok!! - tak z kolei triumf Linette skomentował Maciej Zaręba ze stacji Canal+Sport.

Magda Linette awansowała do 1/8 finału deblowego Australian OpenZ kim Linette zagra w II rundzie Rolanda Garrosa? Powinno być łatwiej

Paweł Wilkowicz napisał natomiast o wielkim meczu Magdy Linette. - Wielki mecz Magdy Linette. Biorąc pod uwagę historię wychodzenia Ons Jabeur z tarapatów, Polka mogła się załamać po tym, jak Jabeur dwa razy wstawała po jej ciosach. Ale trzeci już wszedł idealnie.

Dziennikarz Sport.pl Dominik Senkowski prosto z Paryża pisze zaś o tym, że w niedzielę nic nie było w stanie zatrzymać Linette na korcie. - Magda Linette wyrzuca w pierwszej rundzie Roland Garros faworytkę turnieju Ons Jabeur! Jaka piękna niespodzianka! duma! Uraz, deszcz i kibice wspierający Jabeur nie zatrzymali Magdy!

Więcej o: