"Mistrzyni". A Iga Świątek tylko wyszła na trening przed Roland Garros

W najbliższą niedzielę 22 maja rozpocznie się rywalizacja na prestiżowych kortach Rolanda Garrosa. We Francji wystąpi pięciu reprezentantów Polski, w tym oczywiście Iga Świątek. - "Mistrzyni" - tak o Polce napisali organizatorzy turnieju.

Iga Świątek bardzo dobrze wspomina rywalizację na kortach w Paryżu. To właśnie tam odniosła swój pierwszy wielki sukces karierze, wygrywając w 2020 roku French Open. Teraz Polka będzie jedną z faworytek Rolanda Garrosa.

Zobacz wideo Iga Świątek reaguje na pozycję liderki rankingu WTA

Świątek i Halep mistrzyniami Rolanda Garrosa

W środę na oficjalnym profilu organizatorów Rolanda Garrosa na Twitterze ukazało się krótkie wideo przedstawiające wymianę piłek podczas treningu między Igą Świątek i Simoną Halep, a więc dwiema tenisistkami znającymi już smak zwycięstwa na paryskich kortach. Polka w 2020 roku triumfowała w French Open, zaś Halep była najlepsza w 2018 roku.

- "Dwie mistrzynie Rolanda Garrosa" - tak podpisano nagranie. 

Wimbledon turniejem pokazowym? Szef WTA chce, żeby nie było punktów do rankinguWimbledon turniejem pokazowym? Szef WTA chce, żeby nie było punktów do rankingu

Pod wpisem ukazało się kilkanaście komentarzy między innymi ze wsparciem dla Igi Świątek. "Vamos Iga", "Iga top" czy też "Jazda Iga" czytamy na Twitterze.

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl.

 Świątek faworytką turnieju

Liderująca w światowym rankingu WTA Iga Świątek po ostatnim zwycięstwie w Rzymie będzie również faworytką we Francji. Polka w tym roku wygrała już pięć turniejów i jest niepokonana od 28 spotkań. 

Mateusz MorawieckiRząd wyda setki milionów złotych na imprezę, o którą nikt nie zabiegał. Klamka zapadła

Tenisistka z Raszyna w Paryżu przebywa i trenuje już od wtorku. - Jestem podekscytowana przed French Open, bo uwielbiam ten turniej i mam wtedy większe niż zwykle pokłady pozytywnej energii - powiedziała przed turniejem Polka cytowana przez portal Interia.

Początek zmagań zaplanowano na niedzielę 22 maja. Losowanie odbędzie się natomiast w czwartek 19 maja.

Więcej o: