Fortuna na koncie Igi Świątek! Ile dotąd zarobiła na turnieju Roland Garros?

Iga Świątek zakończyła w środę swój udział w tegorocznym Roland Garros. Polka przegrała w ćwierćfinale z Greczynką Marią Sakkari 0:2 (4:6, 4:6). Ile Polka zarobiła na turnieju w Paryżu?

Iga Świątek nie powtórzy niestety sukcesu z poprzedniego roku i nie wygra wielkoszlemowego Roland Garros. Przynajmniej w singlu. Polka zakończyła swój udział w tegorocznej edycji turnieju na ćwierćfinale. Na tym etapie lepsza okazała się Greczynka Maria Sakkari (18. WTA), która wygrała z polską tenisistką 6:4, 6:4.

Zobacz wideo Iga Świątek: Najważniejsze jest to, żeby nie mieć oczekiwań w stosunku do swojej gry. Wtedy mój poziom się poprawia

Świątek pozostała jeszcze szansa na zwycięstwo w rywalizacji deblowej. Polka w parze z Amerykanką Bethanie Mattek-Sands zagra w czwartek w półfinale gry podwójnej. Polsko-amerykańska para zmierzy się z Rumunką Iriną Begu i Argentynką Nadią Podoroską. 

Iga Świątek poprosiła o przerwę medycznąIga Świątek nagle przerwała mecz i zeszła z kortu. Trudny moment Polki

Iga Świątek odpadła z Roland Garros, ale nie może narzekać. Jej konto zasili spora suma

W ćwierćfinale z Marią Sakkari Iga Świątek miała do zgarnięcia aż 375 tysięcy euro, czyli o ponad 100 tysięcy więcej od sumy gwarantowanej za sam awans do ćwierćfinału (255 tys. euro). 20-latce marzyła się jednak powtórka z zeszłorocznej edycji, czyli obrona tytułu. Za zwycięstwo w Roland Garros 2021 do zgarnięcia jest aż 1,4 miliona euro, a za drugie miejsce 750 tysięcy euro.

Iga Świątek i Bethanie Mattek-Sands zmierzą się z parą Begu/Podorska w półfinale deblowego Roland GarrosNiespodzianka! Znamy rywalki Igi Świątek w półfinale debla Roland Garros

Niestety Polce nie udało się awansować, więc na jej koncie za rywalizację w singlu pojawi się 255 tysięcy euro. Świątek ma jeszcze cały czas szansę na zarobienie dużo mniejszych, ale nadal sporych pieniędzy w grze podwójnej. 20-latka i jej partnerka Bethanie Mattek-Sands dzięki awansowi do półfinału debla zapewniły sobie już 84 749 euro. Jeżeli udałoby im się awansować do finału, to za zwycięstwo w nim zarobią 244 925 euro, a za drugie miejsce 144 074 euro. 

Więcej o: