Rafael Nadal wygrał Rolanda Garrosa! Pobił rekord zwycięstw w jednym turnieju Wielkiego Szlema

Rafael Nadal dwunasty raz w karierze wygrał turniej Rolanda Garrosa. W finale Hiszpan pokonał na francuskich kortach Dominica Thiema (4:6, 7:5, 1:6,1:6).

Rafael Nadal jest pierwszym tenisistą, który 12 razy wygrał jeden turniej Wielkiego Szlema. Hiszpan wygrywał w latach 2005–2008, 2010–2014, a także w 2017 i 2018 roku. Teraz dołożył kolejne zwycięstwo. Nadal pokonał Thiema w czterech setach (4:6, 7:5, 1:6,1:6). Thiem stawiał opór tylko w pierwszych dwóch setach (pierwszego udało mu się nawet wygrać). Ostatnie dwie partie to jednak dominacja Nadala, który nie pozostawił złudzeń, kto jest najlepszy w Paryżu.

Trzy godziny i minutę trwał niedzielny finał. Dla Hiszpana to już 18. tytuł wielkoszlemowy. Do najlepszego w tej klasyfikacji Rogera Federera Hiszpanowi brakuje obecnie dwóch. Warto zauważyć, że łączny bilans występów w Roland Garros to 93-2. Nadal przegrywał na tym turnieju tylko dwa razy. W 2009 roku pokonał do Szwed Robin Soederling (2009), a sześc lat później Serb Novak Djoković (2015).