Sensacja w I rundzie Rolanda Garrosa! Odpadła była liderka rankingu WTA

Pierwszy dzień i pierwsza niespodzianka. Już na I rundzie zmagania w Paryżu zakończyła była liderka WTA, Angelique Kerber. Niemka przegrała z 18-letnią Rosjanką, Anastazją Potapową 4:6, 2:6.

W pierwszej rundzie tenisowego Roland Garrosa doszło do dużej niespodzianki. Rozstawiona z numerem 5. Angelique Kerber, przegrała z 18-letnią Rosjanką, Anastazją Potapową 4:6, 2:6. Niemka przed turniejem miała dwutygodniową przerwę spowodowaną kontuzją kostki, którą skręciła w Madrycie. W pierwszym secie przegrywała 0:2 i 2:4, jednak zdołała jeszcze odrobić straty. Przy stanie 4:5 dla rywalki, prowadziła 40:0 serwując, jednak roztrwoniła przewagę i przegrała seta.

Zobacz wideo

Drugi set dla Niemki rozpoczął się jeszcze gorzej. Przegrała pierwsze cztery gemy. Zdołała wygrać jeszcze dwa gemy, jednak Potapowa pewnie zakończyła spotkanie swoim zwycięstwem, notując 26 winnerów. - Ten kort ma niesamowitą atmosferę. Czułam się tu bardzo pewnie - powiedziała Rosjanka tuż po swoim pierwszej wygranej nad tenisistką z czołowej dziesiątki rankingu WTA.

Kerber przyjeżdżając do Paryża liczyła na skompletowanie zwycięstw we wszystkich czterech turniejach Wielkiego Szlema. Po zwycięstwach w Australian Open i US Open w 2016 roku oraz w Wimbledonie w ubiegłym sezonie, liczy na zwycięstwo w Roland Garrosie. W tym sezonie to z pewnością już jej się nie uda.

W II rundzie rywalką Potapowej będzie lepsza w pojedynku Czeszki Markety Voundrousovej z Chinką Yafan Wang.

Więcej o: