Roland Garros 2019. Świątek, Linette i Hurkacz w turnieju głównym! Kolejni Polacy powalczą w eliminacjach

Roland Garros. Bez eliminacji do majowego French Open przystąpi troje Polaków: Magda Linette, Iga Świątek i Hubert Hurkacz. Szansę na udział w wielkoszlemowym turnieju będą mieli kolejni polscy zawodnicy, którzy powalczą o awans w eliminacjach.
Zobacz wideo

Tegoroczne French Open rozpocznie się 26 maja. Już teraz wiemy, że na francuskich kortach wystąpią: Magda Linette (89. WTA), Iga Świątek (88. WTA), dla której będzie to debiut w Roland Garros oraz Hubert Hurkacz (52. ATP). Troje polskich zawodników znalazło się na liście 108 tenisistek i 104 tenisistów, którzy przystąpią do wielkoszlemowego turnieju bez eliminacji. Kolejność została tu ułożona według rankingów WTA i ATP z 15 kwietnia 2019 roku.

Linette, Świątek i Hurkacz zagrają bez eliminacji w Roland Garros. Fręch i Majchrzak powalczą w eliminacjach

Dzięki fenomenalnemu występowi podczas turnieju WTA w Lugano Iga Świątek zaliczyła duży awans i jest obecnie najlepszą Polką w rankingu WTA. W ubiegłym tygodniu 17-latka po raz pierwszy w karierze dotarła do finału seniorskiego turnieju, w którym musiała uznać wyższość Polony Hercog, którą również zobaczymy w Paryżu. 

W przeciwieństwie do niezwykle utalentowanej debiutantki, Hurkacz i Linette znają już smak rywalizacji w French Open. Przed dwoma laty urodzona w Poznaniu zawodniczka dotarła do 3. rundy, a niedawny ćwierćfinalista ATP w Indian Wells, rok temu znalazł się w 2. rundzie.

Szansę na udział w Roland Garros mają jeszcze Magdalena Fręch (172. WTA) i Kamil Majchrzak (130. ATP), którzy powalczą o awans w trzech rundach eliminacyjnych. 

Do French Open z „jedynkami” przystąpią Naomi Osaka i Novak Djoković. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.