Roland Garros. Trzeci z rzędu ćwierćfinał Igi Świątek

Iga Świątek pokonała reprezentantkę gospodarzy, Clarę Burel, 6:3, 6:1 i awansowała do najlepszej ósemki juniorskiego French Open. To trzeci z rzędu ćwierćfinał 17-letniej Polki na kortach Rolanda Garrosa.

Iga Świątek zalicza bardzo dobry sezon. Po udanych występach w turniejach rangi Challenger na terenie Stanów Zjednoczonych tenisistka z Warszawy przeniosła się do Paryża, gdzie bierze udział w juniorskim French Open. W dwóch pierwszych meczach pokonała Alexę Noel i Daniele Vismane , w trzeciej rundzie spotkała się zaś z zawodniczką gospodarzy, rozstawioną z numerem 13 Clarą Burel.

Spotkanie nie rozpoczęło się po jej myśli. Świątek szybko przegrała swój serwis, a rywalka wyszła na prowadzenie 3:1. Od tego momentu na korcie rządziła już tylko Polka, która do końca meczu oddała Francuzce zaledwie jednego gema. Ostatecznie wygrała 6:3, 6:1 i wyeliminowała finalistkę tegorocznego Australian Open.

Światek awansowała do ćwierćfinału na kortach Rolanda Garrosa po raz trzeci z rzędu. Dwa lata temu przegrała na tym etapie z Anastazją Potapową, rok później – z Martą Paiginą. Tym razem po drugiej stronie siatki nie stanie Rosjanka, a Japonka – Yuki Naito, która jest w Paryżu rozstawiona z numerem 10. Ich pojedynek odbędzie się w czwartek.

Iga Świątek (Polska) - Clara Burel (Francja, 13) 6:3, 6:1