Roland Garros. Faworyzowany Novak Djoković pokonany przez Dominika Thiema

Novak Djoković (2. ATP) odpadł w ćwierćfinale Rolanda Garrosa po porażce 6-7 (5), 3-6, 0-6 z Austriakiem Dominikiem Thiemem (7. ATP).

Novak Djoković nie obroni tytułu w rozgrywanym na kortach ziemnych wielkoszlemowym Roland Garros. W przełożonym z wtorku na środę ćwierćfinale Serb w trzech setach przegrał z Austriakiem Dominikiem Thiemem (6-7 (5), 3-6, 0-6).

Emocje były tak naprawdę tylko w pierwszym secie. Później na korcie istniał tylko Thiem. Trzeci set był nokautem. Djoković przegrał go bez walki, do zera.

23-latek po raz drugi w karierze awansował do półfinału turnieju Wielkiego Szlema (rok temu też był w półfinale Rolanda Garrosa, gdzie przegrał właśnie z Djokoviciem). W kolejnej rundzie spotka się z Rafaelem Nadalem, który we wtorek awansował po kreczu Pablo Carreno-Busty (na początku drugiego seta).

W drugim półfinale zmierzą się Andy Murray, który wyeliminował Kei Nishikoriego, oraz Stanislas Wawrinka, który zaskakująco łatwo ograł Marina Cilicia.