Roland Garros. III runda. Radwańska i Linette zagrają w sobotę

Agnieszka Radwańska i Magda Linette awansowały do III rundy French Open na kortach Rolanda Garrosa. Swoje mecze rozegrają w sobotę.

Agnieszka Radwańska zajmująca 10. pozycję w rankingu WTA pokonała w II rundzie Alison Van Uytvanck (113. miejsce). Początek jednak miała jednak bardzo trudny. W pierwszym secie Belgijka prowadziła 5-3, po czym Radwańska się obudziła i wygrała trzy kolejne gemy. Ostatecznie Polka przegrała pierwszego seta po tie-breaku do 3.

W drugim secie Radwańska niemal zmiotła rywalkę z kortu. Wygrała 6-2, a już w trzecim gemie decydującego seta przełamała rywalkę. Polka przestała popełniać jakiekolwiek błędy w przeciwieństwie do swojej rywalki. Ostatecznie wygrała tego gema do 3.

W trzeciej rundzie zagra z 43. w rankingu WTA Francuzką Alize Cornet. Mecz rozpocznie się o godzinie 11:00.

Magda Linette niespodziewanie pokonała Anę Konjuh 6-0, 7-5. Polka nigdy wcześniej nie awansowała do trzeciej rundy wielkoszlemowego turnieju.

Linette znajduje się na 94. miejscu w rankingu WTA, za to Chorwatka zajmuje 30. miejsce. W pierwszym secie Polka niespodziewanie rozgromiła rywalkę do zera, wykorzystując pierwszą piłkę setową.

Drugi set był dużo bardziej wyrównany. Linette została przełamana już w pierwszym gemie, po czym po raz drugi przy stanie 4-4. W obu przypadkach zdołała się jednak podnieść po chwilowych niepowodzeniach i wygrała gema na 6-5 do zera. Ostatni gem trwał długo, ale Polka zdołała wykorzystać pierwszą piłkę meczową.

W kolejnej rundzie Linette zagra z Ukrainką Eliną Switoliną, która zajmuje 4. miejsce w rankingu WTA. Będzie to czwarty mecz na korcie Philippe'a Chatriera w tym dniu. Rozpocznie się ok. godziny 18:00.