Roland Garros. Agnieszka Radwańska w drugiej rundzie!

Agnieszka Radwańska pewnie pokonała Fionę Ferro (1:6, 1:6), i awansowała do drugiej rundy French Open. Mecz Polki trwał tylko nieco ponad godzinę.

Radwańska była wielką faworytką ostatniego wtorkowego meczu. Polka przystąpiła do tego meczu jako rozstawiona zawodniczka, a Ferro zajmuje dopiero 208. miejsce w rankingu WTA.

Zwycięstwo Radwańskiej nie było zagrożone od początku tego spotkania. Polka spokojnie weszła w mecz i kontrolowała to, co na korcie robi jej francuska przeciwniczka. Radwańka pozwalała Ferro grać na początku gema, ale w kluczowych piłkach górą była Polka, która oddała rywalce tylko dwa gemy. 

20-letnia Fiona Ferro pokazała spory potencjał, ale zabrakło jej umiejętności, by ugrać w tym meczu coś więcej niż tylko dwa gemy.  Agnieszka Radwańska z każdą piłką zdobywała więcej pewności i im dłużej trwał mecz, tym lepiej wyglądała jej gra

W drugiej rundzie  Radwańską zagra z  Alison Van Uytvanck. Belgijka znalazła się w głównej drabince turnieju po awansie z kwalifikacji. Van Uytvanck zajmuje 113. miejsce w rankingu WTA.

Zobacz wideo