Eksperci o porażce Radwańskiej: "Zmarnowała wspaniałą szansę", "historyczny turniej"

Agnieszka Radwańska odpadła z wielkoszlemowego Rolanda Garrosa już w III rundzie po niespodziewanej porażce z Chorwatką Ajlą Tomljanović 4:6, 4:6. Co na ten temat mają do powiedzenia eksperci oraz kibice?

"Rozstawiona z numerem trzecim Radwańska przegrywa z Tomljanović. Po raz pierwszy w historii ery open trzy najwyżej rozstawione kobiety odpadają z turnieju wielkiego szlema przed 1/8 finału", pisze konto ESPN poświęcone tenisowi.

Konto BBC poświęcone tej dyscyplinie sportu zsumowało pozycje rankingowe zawodniczek, które wyeliminowały trzy najwyżej rozstawione tenisistki. Jaka liczba im wyszła? 210.

Dzisiejszy triumf Tomljanović był dopiero jej drugim zwycięstwem nad zawodniczką z czołowej 30. w rankingu. Wobec odpadnięcia Radwańskiej teoretyczną faworytką turnieju jest teraz Rumunka Simona Halep.

Ian Pelczar docenia za to dyspozycję Chorwatki, porównując ją do terminatora.

Sama Tomljanović wie, że jej rywalce było dziś daleko od optymalnej dyspozycji. "Radwańska zrobiła wszystko czego się spodziewałam, ale prawdopodobnie to nie był jej najlepszy dzień", dodając, że szanuje każdego przeciwnika, ale nie boi się nikogo.

Prowadząca relację w radiu BBC 5 Annabel Croft powiedziała, że "Radwańska w tym meczu nie wyglądała dobrze. Po odpadnięciu Sereny [Williams] i Na Li miałaby niesamowitą okazję do wygrania jej pierwszego Wielkiego Szlema, ale to ją przerosło".

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Agora SA