Roland Garros. Sensacyjna porażka Radwańskiej

Ajla Tomljanović zagrała świetne spotkanie i pokonała Agnieszkę Radwańską 6:4, 6:4. Polka popełniała zaskakująco dużo błędów i odpadła z wielkoszlemowego Rolanda Garrosa w III rundzie.

Chorwatka to 72. zawodniczka rankingu WTA i dotąd nie odnosiła większych sukcesów. Zaledwie cztery razy przeszła II rundę turnieju WTA, dopiero czwarty raz gra w turnieju głównym w Wielkim Szlemie, 1/8 finału w Paryżu to jej życiowy sukces.

Do meczu z Radwańską podeszła bez kompleksów. Zaprezentowała świetny, urozmaicony serwis, który sprawiał Polce masę kłopotów. Mocno biła z forhendu, ale doskonale czytała grę, kiedy trzeba było zagrywała skróty, do których Radwańska często nawet nie ruszała.

Polka była przygaszona. Nigdy dotąd nie grała z Chorwatką i być może trochę ją zlekceważyła. Nie potrafiła przejąć inicjatywy na korcie, popełniała też zaskakująco dużo niewymuszonych błędów.

Radwańska na początku meczu dała się przełamać dwa razy i po 16 minutach było 1:4. Co prawda od stanu 2:5 udało jej się wyciągnąć na 4:5, ale w decydującym gemie Tomljanović opanowała nerwy i skończyła seta.

W drugiej partii obraz gry niewiele się zmienił. Chorwatka już na początku przełamała Polkę, a potem udanie broniła przewagi. Przy stanie 3:5 obroniła trzy break pointy, które mogły odmienić losy meczu. W ostatnim gemie wygrała swój serwis i olbrzymia sensacja stała się faktem.

Wcześniej z turnieju odpadła rozstawiona z jedynką Serena Williams i turniejowa dwójka Na Li. Najwyżej rozstawioną zawodniczką, która pozostała w grze w Paryżu, jest Rumunka Simona Halep (4.).

Korzystasz z Gmaila? Zobacz, co dla Ciebie przygotowaliśmy

Więcej o: