Roland Garros. Radwańska z najdłuższymi wymianami

Agnieszka Radwańska podczas Roland Garros miała bardzo wiele długich wymian ze swoimi rywalkami. Najdłużej piłkę przebijała w jednej z wymian z Sarą Errani. Piłka została uderzona 27 razy. Polka wymianę wygrała.

Na oficjalnej stronie turnieju w Paryżu można znaleźć klasyfikację 20 najdłuższych wymian podczas turnieju. Na pierwszym miejscu jest właśnie 27-uderzeniowa wymiana Polki z Włoszką. W aż siedmiu uczestniczyła Agnieszka Radwańska. Sześć z nich wygrała. Przegrała tylko z Mallory Burdette. Czterokrotnie wyjątkowo długie wymiany wygrała z Sarą Errani (mecz niestety został przegrany), a dwukrotnie z Dinah Pfizenmaier.

W czołowej dwudziestce są też dwie wymiany Urszuli Radwańskiej. Młodsza z sióstr w meczu z Venus Williams miała dwie wymiany po 23 uderzenia. Jedną z nich wygrała.

A. Radwańska z Roland Garros odpadła w ćwierćfinale po porażce z Sarą Errani. To najlepszy występ Polki w karierze na kortach w Paryżu. U. Radwańska udział w turnieju zakończyła w 2. rundzie, przegrywając z Dinah Pfizenmaier.

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na iOS i na Androida

Więcej o: