Roland Garros. Sukces Sereny Williams! Szarapowa za słaba w finale

Serena Williams wygrała z Marią Szarapową w finale wielkoszlemowego Roland Garrosa 6:4 6:4. Liderka rankingu wygrała French Open po raz drugi w karierze, po jedenastu latach przerwy. Był to jej 52. wygrany turniej w karierze.

Sport w iPhonie? There's an app for that!"

W pierwszym secie obie tenisistki miały gigantyczny problem z utrzymaniem swojego podania. Łącznie aż pięć razy przełamywały serwis rywalki, ale to Amerykance ta sztuka udawała się częściej, dzięki czemu mogła zapisać pierwszego seta na swoje konto.

Drugi set miał zupełnie odmienny przebieg. Liderka rankingu WTA już w drugim gemie serwisowym Szarapowej przełamała rywalkę i pewnie utrzymała przewagę do końca spotkania, dzięki czemu po raz drugi w karierze mogła cieszyć się ze zwycięstwa na kortach Rolanda Garrosa.

Williams wygrywając swój szesnasty wielkoszlemowy tytuł w karierze stała się jednocześnie najstarszą kobietą od 1958 roku, która wygrała ten turniej. Amerykanka tym samym odebrała tytuł właśnie Szarapowej, która w zeszłym roku zdobyła ten tytuł pokonując w finale Sarę Errani 6:3 6:2 kompletując tym samym karierowego wielkiego szlema.

Amerykanka zdołała odnieść zwycięstwo we wszystkich turniejach wielkoszlemowych już w 2003 roku mając 22 lata, wtedy to wygrała Australian Open. Triumf we Francji był jej szesnastym wielkoszlemowym, ale dopiero drugim na French Open. Młodsza z sióstr Williams oprócz tego pięciokrotnie wygrywała turniej w Australii, pięciokrotnie na Wimbledonie oraz cztery razy odnosiła sukces w US Open.

Więcej o: